Ana Sayfa SAĞLIK Sağlık Müdüründen Özür Ziyareti

Sağlık Müdüründen Özür Ziyareti

İzmir Halk Sağlığı Müdürü Bediha Salnur, kurum yöneticisi doktorlar ve İzmir Aile Hekimleri Derneği Başkanı Murat Pala ile birlikte Kemalpaşa'da aile hekiminin hakaretlerine uğrayan 70 yaşındaki Erdoğan Gül'ü evinde ziyaret ett

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2016 Cuma 09:58
Sağlık Müdüründen Özür Ziyareti

Kemalpaşa Bağyurdu beldesindeki sağlık ocağında kendisini odasına girdiği için azarlayan aile hekiminin karşısında elindeki bastonuyla ayakta durmaya çalışan 70 yaşındaki Erdoğan Gül'ün sosyal paylaşım sitelerindeki görüntüleri üzerine Sağlık Bakanlığı inceleme başlattı. İzmir Halk Sağlığı Müdürü Bediha Salnur, Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezini dün arayan çok sayıda vatandaşın Erdoğan Gül'e destek verdiğini ve doktorun cezalandırılmasını istediğini söylediğini belirtti. Evinde ziyaret ettiği Gül'ün elini öptü. Kendisinden özür dilemeye geldiklerini ifade eden Salnur, Erdoğan Gül'e şunları söyledi:

"Hoş olmayan bir olay yaşanmış, siz kıymetlisiniz, büyüksünüz. Başımızın üstünde yeriniz var. O doktor hanımın yaptığı hata bireyseldir. Biz ne gerekiyorsa onu yapacağız. Çok talihsiz bir olay ve kabul edilecek bir şey değil. Sen merak etme, her şey ortaya çıkacak"

Tüm vatandaşların kıymetli olduğunu, aile hekimlerinin de vatandaşlara önemli sağlık hizmeti sunduğunu anlatan Salnur, "Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezini çok sayıda insan aradı, doktorun cezalandırılmasını istedi. Biz zaten olayı duyar duymaz bir soruşturmacı görevlendirmiştik. Sağlık Bakanımız bu konuyu bizzat takip ediyor, bir doktorun hatası nedeniyle bütün aile hekimlerinin lekelenmesini istemeyiz" diye konuştu.

Doktor B.T'nin izne ayrıldığını belirten Salnur, aile hekimlerinin sözleşmeli çalıştığını, belli bir ihtar puanı sonrasında ancak görevden alınabildiğini anlattı. Bediha Salnur ziyarette, Erdoğan Gül'e tatlı, dernek başkanı Murat Pala ise çiçek verdi.

Yaşadıklarını yeniden anlatan emekli berber Erdoğan Gül, 70 yaşında olduğunu ve hayatı boyunca böyle bir hakarete uğramadığını söyledi. Gül, eşi için ilaç yazdırmaya gittiği Aile Sağlığı Merkezinde kendi doktorlarının bulunmadığını, bu nedenle doktor B.T. ile görüşmek zorunda kaldığını ifade etti. Öğle saatinde gittiğini ve kapıdaki kişiye "Acaba erken mi geldim?" diye sorduğunu belirten Gül, "Git ilacını yazdır dediler, ben de baktım kapı açık oturdum. Aradan 2-3 dakika geçti, doktor geldi, 'Sen ne hakla buraya girersin, kıymetli eşyalarım var' dedi, hakaret etti. 70 yaşındayım hiç böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. Kafam bozuldu. Kadın olmasa erkek olsa belki kavga edeceğim ama kadın olduğu için ses çıkaramadım" diye konuştu. Olayın ardından evine geldiğini, tanıdıkları aracılığıyla görüntülerden haberdar olduğunu belirten Gül, üzüntüden bütün gece uyuyamadığını anlattı. Gül, şunları söyledi:

"Ben zaten hastayım, panik atak var. Dün gece de hiç uyumadım, daha kötü oldum. Olaydan sonra çok insan aradı beni, bir genç kız üzüntüsünden ağladı. Ben şikayet edemem. En az 500 lira harcamam, avukat tutmam lazım. Devlet cezasını versin, onu buradan göndersin"

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz En Büyük 3. Süt Üreticisi

En Büyük 3. Süt Üreticisi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık