Ana Sayfa İZMİR ŞEHİT AİLELERİYLE RAMAZAN BEREKETİ

ŞEHİT AİLELERİYLE RAMAZAN BEREKETİ

Kemalpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında, şehit ailelerinin de katılımıyla Babalar Gününe özel iftar yemeği verildi.

Giriş Tarihi: 23 Haziran 2016 Perşembe 19:15
ŞEHİT AİLELERİYLE RAMAZAN BEREKETİ

Kemalpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında, şehit ailelerinin de katılımıyla Babalar Gününe özel iftar yemeği verildi.

Babaları anmak ve onurlandırmak amacıyla Kemalpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen iftar yemeği öncesinde, şehit aileleri Kemalpaşa Belediye Misafir Konağında ağırlandı. Ulucak eski belediye binasının bahçesinde düzenlenen programa Başkan Arif Uğurlu, Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar Kırkpınar ve meclis üyelerinin katılımıyla şehit yakınları ile iftar yemeğinde buluşuldu. Düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Başkan Uğurlu, Babaların aile bağlarının güçlenmesinde büyük rol oynadıklarını vurguladı. Uğurlu, sözlerine şöyle devam etti:

''Karşılıksız sevgi ve fedakarlığın simgesi olan babalar ailesinin mutluluğu ve huzuru için her türlü fedakarlığı üstlenen babalarımız, Türk örf ve adetlerinde ailede merkezi bir konumundadır. Evimizin direği, ailenin dayanak noktasıdır.''

Yaklaşık 500 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen iftar yemeğinde şehit aileleriyle bir araya gelen Başkan Uğurlu, iftar yemeğinden sonra babalara Babalar Günü vesilesiyle hediyelerini takdim etti. İftar yemeğinde şehit ailelerine seslenen Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu:

''Toplumun temelini oluşturan, ailenin korunması için hiçbir özveriden kaçınmayan babaların, aile bağlarının güçlenmesinde büyük rol oynamaktadırlar. Karşılıksız sevgi ve fedakarlığın simgesi babalarımız, ailesinin mutluluğu ve huzuru için her türlü fedakarlığı üstlenen, her türlü çileye göğüs geren babalarımız baş tacımızdır.

 Siz şehit babaları olarak bizim gönlümüzde ayrı bir yeriniz vardır. Şehit olan evlatlarımızın, kahramanlarımızın bu ülke için bu millet için büyük fedakârlıklar yaptılar. Evlatlarınızın yerini herhangi bir şekilde doldurmak mümkün değildir. Ancak hepinizin layık olduğu, yaşamakta haklı olduğu büyük bir gurur var. En kıymetli varlıklarınız gül bahçesine girercesine şehitlik mertebesine de erdiler. Bugün hayatını vermiş olan evlatlarınız sayesinde bu topraklarda kendi öz yurdumuzda barış içerisinde yaşıyoruz.''

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık