Ana Sayfa İZMİR SİVAS FEDERASYONUNDAN MUHTEŞEM İFTAR ORGANİZASYONU

SİVAS FEDERASYONUNDAN MUHTEŞEM İFTAR ORGANİZASYONU

İzmir’deki Sivaslılar Birlikte Oruç Açtı

Giriş Tarihi: 23 Haziran 2016 Perşembe 20:43
SİVAS FEDERASYONUNDAN MUHTEŞEM İFTAR ORGANİZASYONU

İzmir ve Ege Bölgesi Dernekler Federasyonu (İZEBSİDEF) düzenlediği iftar yemeğinde İzmir’de yaşayan Sivaslıları bir araya getirdi. Bayraklı Havuz Düğün Salonundaki iftarda birlik ve beraberlik mesajları damga vurdu. Federasyonu oluşturan dernek başkanlarının piste davet edildiği ve teşekkürlerin iletildiği gecede konuşan İZEBSİDEF Başkanı Zeki Karaoğlu, tüm sivil toplum kuruluşlarına örnek olacak bir davranışla yürürlükte olan iki Sivas federasyonunu tek çatı altında topladıklarını vurguladı; Birleşerek büyüdüklerinin altını çizdi.

‘SİZLERİN ELİ, KOLU, KULAĞI OLACAĞIZ’

Başkan Zeki Karaoğlu, “İzmir ve Ege Bölgesi Sivaslılar federasyonlarının birleşme sürecine katkısı olan sevgili dernek başkanlarıma, danışma kurulundaki sevgili büyüklerime ve federasyon başkanlarımız sayın Kemal Güneyli ve sayın Emin Karaçuha’ya, bugüne kadar yapmış oldukları hizmetlerden dolayı Sivaslı hemşerilerimin sevgi ve teşekkürlerini iletirim.

Salt şövenist bir hemşericilik anlayışın ötesinde bize malolmuş olan Türkiye Cumhuriyetinin kuruculuğunu ve ev sahipliğini yapmış olma görevi, bizlere ayrı bir sorumluluk yüklemektedir. Bundan sonra atağa kalkma, toplumda daha fazla görev alma ve hizmet etme zamanıdır. Hem Sivasımıza hem de ülkemize yapacağımız katkılarla ancak vatanımıza vefa borcumuzu öderiz. Sizlerin bize kazandırdığı güçle çıktığımız bu yolda ‘neler yaparız, nasıl yaparız’dan başka düşüncemiz olmayacak. Biz, sizlerin topluma uzanan eli, kolu, kulağı olacak, bize söyleneni dinleyecek, iyi neredeyse onu bulacağız” dedi.

Geçmişine, kültürüne, tarihine sahip çıkan toplumların ilelebet yaşayacağını ifade eden Karaoğlu, “Sivas kültürünü, tarihini İzmir’de yaşatmaya çalışan bir yapıyız. Sivasımızın göçle ilgili sorunlarına eğilerek, bunlara çözüm getirerek kendimizi ve kentimizi güçlendirebiliriz. Amacımız, liyakat sahibi hemşerilerimizin beraberliğini sağlayarak toplumda aldıkları görevleri çoğaltmak ve etkilerini yükseltmektir” diye konuştu.

Federasyonun İftar Organizasyonuna Siyasi Partilerin temsilcileri ile çok sayıda STK başkanları da katılım sağladı.

Adalet ve kalkınma Partisi İl Başkan Yardımcılarından Nazmi Yılmaz, Ömer Gültekin, Çiğli ilçe başkan yardımcısı Hikmet Kaya,  İzmir Çorumlu Sanayici ve İş Adamları Genel Başkanı Ali Erol Diker ile basının değerli emekçileri hazır bulundulart

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık