Ana Sayfa İZMİR Tansaş eski çalışanları Karşıyaka’da buluştu

Tansaş eski çalışanları Karşıyaka’da buluştu

Tansaş, 1973 yılında İzmir’de ilk kez Tansa adıyla yola çıktı. 1976 yılında “Tanzim Satışlar Müdürlüğü” çatısı altında toplandı. 1986’da İzmir Büyükşehir Belediye şirketi olarak kuruldu.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2018 Pazartesi 14:16
Tansaş eski çalışanları Karşıyaka’da buluştu

DOĞAN PREPOL / KARŞIYAKA

Tansaş, 1973 yılında İzmir’de ilk kez Tansa adıyla yola çıktı. 1976 yılında “Tanzim Satışlar Müdürlüğü” çatısı altında toplandı. 1986’da İzmir Büyükşehir Belediye şirketi olarak kuruldu.


  Mini hikâyesiyle tanıtmaya çalıştığım Tansaş’ın eski çalışanları yıllar sonra Karşıyaka Kent Restoranda buluştular ve eski günleri yadettiler. Hasret giderirken neşelendiler, vefat nedeniyle aralarında olamayanlar için hüzünlendiler. Yine de mutluydular. Bir arada olmanın huzuru ile dertleştiler.


Tansaş kurucu genel müdürü İrfan Akça’nın da hazır bulunduğu organizasyonu o dönemin genel müdür yardımcısı Hamdi Sarıkaya yaptı. Konuşmaların merkezinde yine Tansaş vardı. Türkiye’de Süper marketçiliğin okulunun Tansaş olduğunu vurguladılar. O süreçte evlerine hiç gitmeden yaklaşık altı ay boyunca şirkette özveri ile çalıştıklarını dile getirdiler. Kuruluşundan itibaren çok yoğun bir iş temposu içerisinde olduklarını bu yoğunluğa rağmen yorgunluk nedir bilmediklerini ifade ettiler. Yaşadıkları süreçteki anılarını anlatarak geçmişi yadettiler ve Tansaş’ın bugün geldiği noktadan duydukları üzüntülerini dile getirdiler.


O dönemde Tansaş’ta değişik kademelerde görev yapanların birçoğu günümüzde önemli şirketlerde ya yöneticilik yapıyor ya da kendi şirketlerini yönetiyorlar.
Tansaş’ın eski genel müdürü İrfan Akça ilerleyen saatlerde yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Tansaş’ın kuruluş yılından itibaren ilk üç yıl çok yoğun tempo içerisinde çalışan arkadaşlarımız Tansaş’ı, Tansaş yaparak Türkiye’ye malettiler. Bu akşam aramızda olmayan çok sayıda arkadaşlarımız da dahil herkes büyük özveri ile çalıştı. Kimse saat kontrolü yapmadı, herkes sadece işini yaptı. Hep beraber fazla mesai gözetmeden ve başka bir beklenti içine girmeden Tansaş’ı yaratarak Türkiye’nin zirvesine taşıdılar. Neticede Tansaş’ın, kuruluş günlerinden altın dönemine gelmesinde bu arkadaşlarımızın büyük emekleri var. Büyük körfez projesi Tansaş’ın satışından elde edilen gelirle yapılarak İzmir’i saran o kötü kokunun ortadan kalkmasını sağladı bu da biz Tansaş çalışanlarına gurur verdi. Böyle bir gurup ile çalışmaktan büyük bir mutluluk ve keyif aldım. Bu toplantılarımız aralıklarla devam edecek” dedi.


Aynı mekânda bulunan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’da Tansaş grubunun yanına gelerek, “Babamın eski arkadaşlarını bir arada görmek çok güzel. Biz de eski Tansaş’çı sayılırız” diyerek masadaki herkesle kucaklaştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz BİLAL DOĞAN PARK SORUNU ÜSTÜNDEN YÜKLENDİ

BİLAL DOĞAN PARK SORUNU ÜSTÜNDEN YÜKLENDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık