Ana Sayfa GÜNDEM Toruntay, Başbağlar Katliamını kınadı

Toruntay, Başbağlar Katliamını kınadı

*Öz Taşıma-İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Başbağlar Katliamını kınadı *Başkan Toruntay; “Başbağlar Katliamının acısı hala tazeliğini korumaktadır”

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2017 Çarşamba 21:52
Toruntay, Başbağlar Katliamını kınadı

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Başbağlar olayının yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı
Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, 5 Temmuz 1993'de Erzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar Köyünde meydana gelen menfur olay ile ilgili bir mesaj yayımladı.
Başbağlar hepimizin ortak acısıdır diyerek sözlerine başlayan Genel Başkan Mustafa Toruntay; “Büyük milletimizi ayrıştırmaktan ve bölmekten başka hiçbir gayesi olmayan şer odaklarını bugün bir kez daha şiddetle kınıyorum. Bundan 24 yıl önce Erzincan'ın Başbağlar Köyünde gözü dönmüş teröristler; haince ve alçakça, savunmasız 33 yurttaşımızı katletti. Cumhuriyet tarihimizin en büyük sivil katliamlarından biri olan Başbağlar Katliamının acısı bugün hala içimizde tazeliğini korumaktadır. Teröristlerin bu hain saldırısı, birliğimize ve beraberliğimize gölge düşürme amacıyla yapılmış, ancak emeline ulaşamamıştır.
Şehit kanları ile sulanmış bu mübarek vatan toprakları üzerinde yaşayan vatandaşlarımızın arasındaki kardeşliği, beraberliği ve birlikteliği hiçbir güç, hiçbir zaman bozamayacaktır. Bu aziz vatan hepimizin vatanı, göklerde dalgalanan şanlı ay yıldızlı bayrağımız hepimizin bayrağı, büyük fedakarlıklarla kurulmuş bu devlet hepimizin devletidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, 24 yıl önce bugün Başbağlar'da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyor, aziz milletimize selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz EGE TELGRAF'TAN BİR YILDIZ KAYDI

EGE TELGRAF'TAN BİR YILDIZ KAYDI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık