Ana Sayfa İZMİR Tramvayda Tempo Artıyor

Tramvayda Tempo Artıyor

Sıra Şehitler Caddesi ve Bostanlı Köprüsü'nde

Giriş Tarihi: 18 Haziran 2016 Cumartesi 17:46
Tramvayda Tempo Artıyor

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, okulların yaz tatiline girmesi ve trafik yoğunluğunun azalmasıyla birlikte Konak ve Karşıyaka tramvaylarının yapım çalışmalarında da vites yükseltecek. Karşıyaka hattında Bostanlı Köprüsü'nün yenilenmesi çalışmaları ile Konak hattında Şehitler Caddesi'ndeki hat imalatları 20 Haziran Pazartesi gününden itibaren başlayacak.

 

Tarihi kent kimliğinin önemli unsurları arasında yer alan tramvayları daha çağdaş ve konforlu bir şekilde yeniden hizmete sunmak için çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin iki yakasında süren hat imalatlarında önemli mesafe kat etti. Karşıyaka'da hat imalatları yüzde 75, Konak Tramvayı'nda ise yüzde 18 oranında tamamlandı. Karşıyaka ve Konak hattındaki çalışmalar, günlük hayatın ve trafik düzeninin olumsuz etkilememesi için etaplar halinde sürdürülürken, okulların kapanmasıyla birlikte sıra daha zorlu aşamalara geldi. 

 

Şehitler Caddesi tek şeritten ilerleyecek  

Konak hattının Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerindeki kara tarafında "Meydan ve Taşıt Alt Geçidi" bölgesine, deniz tarafında ise Göztepe bölgesine ulaşıldı. 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın sona ermesiyle birlikte sıra Şehitler Caddesi’ndeki hat imalatlarına geldi.

Şehitler Caddesi üzerinde Halkapınar’a gidiş yönünde tretuvar yanındaki şeritten geçecek olan tramvay hattı imalatına 20 Haziran'dan itibaren başlanacak. Çalışmalar süresince Şehitler Caddesi'nde trafik akışı, Liman Caddesi'nden giriş olacak şekilde Halkapınar Kavşağı’na doğru (Meles Köprüsü) tek yönlü olacak.

Şair Eşref Bulvarı (Alsancak Camii-Montrö Meydanı arasındaki) çalışmalara da Ramazan Bayramı’nın ardından başlanacak.

 

Bostanlı Köprüsü yenileniyor

20 Haziran'dan itibaren çalışmaların başlayacağı bir diğer nokta ise Karşıyaka tramvay güzergahı üzerinde bulunan Bostanlı Deresi Köprüsü olacak. İZSU Genel Müdürlüğü tarafından hidrolik kesitinin yetersiz olduğu tespit edilen köprü, yaşanması olası bir taşkın sırasında tramvay hattının zarar görebileceği gerekçesiyle yenilenecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bostanlı Deresi Köprüsü'nün yeniden yapılması aşamasında taşıt trafiğinin aksamaması için bölgede gerekli trafik düzenlemelerini yapt

YORUMLAR
  • yorum2016-06-18 19:07:16Muharrem Altunizade

    GERİDENMİ ARTIYOR ULAN BU YALANLARA ANA OKULU ÇOCUKLARI BİLEM KANMAZ YAFU

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DİKKAT SU KESİNTİSİ

DİKKAT SU KESİNTİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık