Ana Sayfa DÜNYA tüm Gençliği Kasıp Kavuran Sexting Hakkında Bilmeniz Gerekenler

tüm Gençliği Kasıp Kavuran Sexting Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Seksin modern ve dijital versiyonu sexting hakkında neler biliyorsunuz? İşte son dönemde iyiden iyiye yayılan sexting'in, yani cinsel içerikli mesajlaşmanın abecesi... Nedir bu sexting?

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2017 Salı 13:08
tüm Gençliği Kasıp Kavuran Sexting Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sexting kelimesi, İngilizce “sex” ve “texting” kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. “Cinsellik barındıran, cinsel amaçla yapılan mesajlaşma” şeklinde çevirilebilir. Bu kelime artık o kadar hayatımızda ki, Oxford Dictionary tarafından 2016 yılında resmi olarak yayınlandı.

Nereden çıktı peki?

 

 

Sexting aslında hep vardı ancak akıllı telefonların hayatımıza dahil oluşundan sonra zirve yaptı. Eskiden yalnızca metin gönderebiliyorken artık görüntü, ses, video ne istersek atabiliyoruz. Bu da sextingi oldukça güçlü bir iletişime çeviriyor.

Deden de mi sexting yapardı be?

 

 

Sexting’in tarihi aslında sandığınızdan çok daha eski. İletişimin başladığı ilk günden beri sexting de var. Binlerce yıllık aşk mektuplarının içinde ne kadar tutkulu ve arzulu ifadeler geçtiğini biliyoruz. Yani sexting diyip geçmeyin, bu işin altında bir tarih yatıyor.

Liseliler bilir

 

 

Sexting’in günümüzde yükselişi ise lise öğrencilerinin önderliğinde oldu. Birbirine çıplak fotoğraflar ve erotik mesajlar atan “ergenler” bütün dünyayı kasıp kavuran bir akıma öncülük etmiş oldu. “Liseliler bilmez” derken, liseliler öğretti…

Peki sexting’in püf noktaları neler? Nasıl yapılır bu sexting?

 

 

Öncelikle sexting’in nihai amacının seks olmak zorunda olmadığını aklınızda bulundurun. Sexting’in kendisi başlı başına bir meseledir. Amaç tamamen o andan, eylemden haz duymaktır.

Sexting’i ön sevişme gibi düşünün

 

 

Sexting aslında çooook uzun bir ön sevişme sayılabilir. Bazen tarafların karşılıklı olarak dijital dünya üzerinden birbirlerini tatmin etmeleriyle de sonuçlanabilir.

En kaliteli seksler, sexting ile başlar

 

 

Sexting çok tutkulu ve doyurucu sekslerin başlangıcı da olabilir. Normalde söylemeye cesaret edemeyeceğiniz şeyleri söyleyebildiğiniz, içinizdeki kirli düşünceleri, fantezilerinizi, karanlığınızı karşı cinse anlatabildiğiniz güvenli ve libidolu bir iletişim yolunun adı sexting.

Altın kural: bedavacı olma, yaratıcı ol

 

 

Sexting de fotoğraf, video ve ses kayıtları da önemli olsa da en önemlisi yaratıcılık. Karşınızdaki insanın hayal gücünü coşturmak, o yükselirken onunla beraber yükselmek temel amaç. Sexting, seksi basit ve hayvansı bir birleşme olmaktan çıkarıp ona hikaye ve tutku katan, zevkini defalarca katlayan bir katalizör aslında.

Hayal gücünü besle, yeşili sev, doğayı koru

 

 

O nedenle fotoğraf ve videolardansa yazdıklarınızla karşı cinsi etkilemeye çalışın. Gönderdiğiniz fotoğraflarda da üzerine düşünülmemiş çıplaklıktansa daha merak uyandırıcı, hayal gücünü besleyecek fotoğrafları tercih edin.

Ses kayıtları, seks kayıtları

 

 

Sexting de ses kayıtlarının gücü de azımsanamaz. Konuşmanın doruk noktalara ulaştığı anlarda, içinizde tutamadığınız sesleri karşı tarafla paylaşmak oldukça cesaretlendirici olabilir.

Sexting yapılmayacak kişiler

 

 

Sexting’de dikkat edilmesi gereken en temel unsur mahremiyet. Karşınızdaki insanın ona gönderdiğiniz mesajları size karşı silah olarak kullanmayacağından emin olun. O nedenle güvenmediğiniz insanlarla yapmanız riskli olacaktır. Günümüzde milyonların tanıdığı ünlülerin, devlet adamlarının bile özel fotoğraf ve mesajları internette boy gösterebiliyor. Bu tehlikenin bilincinde olarak doğru insanlar seçmeye gayret edin.

Sexting’i asıl burada yapacaksın abi, buranın sexting’leri harika

 

 

Mahremiyeti korumanın en kolay yolu Snapchat, Instagram Story gibi uygulamaları kullanmaktan geçiyor. Buradaki mesajlar sizin belirlediğiniz sürede silindiğinden, karşınızdaki kişi gönderdiğiniz şeylerin görüntüsünü aldığında size bildirim geldiğinden diğer mecralara göre çok daha güvenli ve rahat.

Sexting’de olan sexting’de kalır

 

 

Siz de sexting’de size gönderilen mesaj, görüntü ve videoları kaydetmeyin, silin. Sexting dalında güzel, o an yapın ve bitirin. Arşivcilik, istifçilik hem sizin hem de karşı tarafın başını belaya sokabilir. Yaşasın sexting, kahrolsun arşivcilik.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık