Ana Sayfa SPOR TÜRKİYE ÖZEL SPORCULAR CİMNASTİK TURNUVASI İZMİR’DE START ALDI

TÜRKİYE ÖZEL SPORCULAR CİMNASTİK TURNUVASI İZMİR’DE START ALDI

205 ÖZEL SPORCU CİMNASTİK DALINDA MÜCADELEYE BAŞLADI BİROL AYDIN: FEDERASYONUMUZ ÜLKEMİZİN EN BAŞARILI FEDERASYONU OLMUŞTUR

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2016 Cuma 14:55
TÜRKİYE ÖZEL SPORCULAR CİMNASTİK TURNUVASI İZMİR’DE START ALDI

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından İzmir’de 2-3-4 Haziran 2016 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Özel Sporcular Cimnastik Şampiyonası açılışı gerçekleştirildi.

Ülkemizin 46 şehrinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden olmak üzere toplam 54 kulüp ve 205 özel sporcunun katıldığı organizasyonda  otistik, down ve mental rahatsızlıkları bulunan çocuklar mücadele etti. Her sporcunun en az 3 alanda yarıştığı branşlarda, ayrıca turnuva sonunda birinci, ikinci ve üçüncü olan sporcular bu yıl Temmuz ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası  Milli Takım içerisinde yer almaya hak kazanacaklar.

Turnuvayla ilgili açılış konuşması yapan Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, şu ifadeleri kullandı:

FEDERASYONUMUZ ÜLKEMİZİN EN BAŞARILI FEDERASYONU OLMUŞTUR

“2012 yılında cimnastik Türkiye Şampiyonası 50 kişiyle yapılıyordu. 2014 yılında 100 kişiyle 2015 yılında 150 kişiyle, şimdi ise 205 kişiyle bu turnuvayı gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin dört bir yanından gelen özel sporcularımıza teşekkür ederim. Türkiye Özel Sporcular Federasyonu, sizler sayesinde Türkiye’nin parlayan yıldızı olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Bu büyümenin mimarı sizlersiniz.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu, faaliyetlerinin yüzde 80’ini bitirmiş durumda. Bu yönüyle federasyonumuzun bir kuruş borcu yoktur. 10 yıl önce özel sporcularımız, en kötü sınıflarda ve salonlarda çalışırlardı. 2016 yılında ise sporcularımız, ülkenin en güzel otellerinde konaklıyorlar. Bu yönüyle federasyonumuz, ülkemizin en başarılı federasyonu olmuştur.

Bu çocuklar, her şeyin en güzelini hak ediyor. O yüzden, bu çocuklarımız elimizden gelen ne varsa her şeyi yapmaya hazırız.  Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. “  

Öte yandan turnuva, yarın gerçekleştirilecek müsabakalar sonucu sona erecek.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık