Ana Sayfa GÜNDEM TÜRKİYE'DE KADIN OLMAK

TÜRKİYE'DE KADIN OLMAK

Adalet ve Kalkınma Partisi Güzelbahçe ilçe kadın kolları başkanı Burcu Dereci'nin STK larla birlikte organize ederek sunduğu "Türkiye'de Kadın Olmak" paneli Güzelbahçe Belediye Kültür Merkezinde yapıldı.

Giriş Tarihi: 13 Mart 2018 Salı 21:37
TÜRKİYE'DE KADIN OLMAK

Adalet ve Kalkınma Partisi Güzelbahçe ilçe kadın kolları başkanı Burcu Dereci'nin STK larla birlikte organize ederek sunduğu "Türkiye'de Kadın Olmak" paneli Güzelbahçe Belediye Kültür Merkezinde yapıldı.
İzmir Sivil Toplum Kuruluşları arasında önemli bir yere sahip olan İnsan İçin Umut Derneği kurucu başkanı Mneşure Gökçe gazetmize şu bilgileri aktardı.


"İzmir-ak parti Güzelbahçe ilçe Kadın Kolları Başkanlığı ve İnsan İçin Umut Derneği işbirliği ile "Türkiye'de Kadın Olmak" konferansı geçmiş dönem devlet bakani sayin Güldal Aksit'in katılımı ile gerçekleşti, Dereci güzelbahçe ilçesinde bir ilki gerçekleştirerek, kadinlarin önemi, daha çok ön planda olmaları ve kadınlar isterlerse başaramıyacakları hiç bir şeyin olmadığını, Güzelbahçe ilcemizde her zaman her yerde kadinlarin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirten sayın bakanımız güzel sunumuyla bizele yol gösterdi"

"Daha sonra söz alan AK Parti Güzelbahçe İlçe Kadın Kolları Başkanı Burcu Dereci ise, Güzelbahçe ilçesinde ilk kez yaptıkları etkinlik ile kadına verilen değer ve önemi vurguladıklarını dile getirdi. Derece, kadınların daha çok ön planda olması gerektiğine vurgu yaparak kadın isterse başaramayacak hiç bir şey yoktur. Güzelbahçe ilçemizde her zaman her yerde kadınların yanında olmaya devam edeceğiz. Sayın bakanımız güzel sunumuyla bizlere ışık tuttu” şeklinde konuştu.
İnsan İçin Umut Derneği Başkanı Menşure Gökçe ise, Ak Parti Güzelbahçe İlçe Kadın Kolları ve İnsan İçin Umut Derneği işbirliğinde yapılan etkinliğin kadınların son yıllarda uğradığı mağduriyetlere dikkat çekmek açısından önemini dile getirerek, bu konu8da toplumsal bilincin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Gökçe, bunun için kadına yönelik duyarlılığın aile içinde başladığını ancak eğitim sisteminde de bu alanda düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu vurguladı" dedi.

Konferans sonrasında etkinliğe katkı sağlayanlara plaket sunumu yapıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  İZMİR'İN İLK DOĞAL GAZLI JANDARMA BÖLÜĞÜ KINIK OLDU

İZMİR'İN İLK DOĞAL GAZLI JANDARMA BÖLÜĞÜ KINIK OLDU

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık