Ana Sayfa İZMİR Yarımada’nın LGS Şampiyonu Balçova’dan

Yarımada’nın LGS Şampiyonu Balçova’dan

Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, Liseye Geçiş Sınavı’nda en yüksek puanı alarak Yarımada Şampiyonu olan Cem Tuna Tüzün’ü kutlayarak destek sözü verdi.

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2018 Çarşamba 13:20
Yarımada’nın LGS Şampiyonu Balçova’dan

Geçtiğimiz günlerde sonuçları açıklanan Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS) Balçova, Narlıdere ve Güzelbahçe bölgesinde en yüksek puanı alarak istediği okula yerleşen Balçova Başöğretmen İ.Ö.O. öğrencisi Cem Tuna Tüzün, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya’yı ziyaret etti. Başarısından ötürü genç öğrenciyi kutlayarak destek sözü veren Başkan Çalkaya Cem Tuna Tüzün’e yeni okulunda kullanacağı özel bir bilgisayarda hediye etti.

Eğitimde eşitliğin ve kalitenin artması için yıllardır çok önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Çalkaya “Böyle başarılı gençlerimizi görünce yaptığımız çalışmaların boşu gitmediğini daha iyi anlıyoruz. Balçova’da son yıllarda başarı grafiğinin orantılı bir şekilde artması bizi gururlandırıyor. Burada Cem Tuna’nın kendi başarısının da altını çizmek gerekiyor. Bu özel başarısı sürdüğü sürece biz kendisine eğitim hayatı boyunca destek olacağız” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İDUĞ: 'EN İYİ ÜNİVERSİTE, SAHA ÇALIŞMASIDIR'

İDUĞ: 'EN İYİ ÜNİVERSİTE, SAHA ÇALIŞMASIDIR'

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık