Ana Sayfa SAĞLIK YAŞAMAK İÇİN DESTEĞİNİZE İHTİYACI VAR

YAŞAMAK İÇİN DESTEĞİNİZE İHTİYACI VAR

SALIH BEBEĞE ILIK ARANIYOR ,TAM BIR BUCUK SENEDIR İLİK ARANIYOR

Giriş Tarihi: 9 Ağustos 2017 Çarşamba 18:21
YAŞAMAK İÇİN DESTEĞİNİZE İHTİYACI VAR

Samsundan gazetemizi arayarak destek için haber yapmamızı isteyen hayır sever okuyucumuz Zehra Meryem Kudal, “İzmir de hayata tutunmaya çalışan bir bebeğimiz var ona ilik bulunması için yardımcı olur haber yapar mısınız” dedi elbette yaparız sonuçta o daha bir bebek ve yaşamaya hepimiz kadar hakkı var.

Lütfen bu haberi okuyanlar ya paylaşıp duyulmasını sağlasınlar, ya da ellerinden geldiği kadar yardımcı olsunlar.

 

   Samsunlu hayır sever Meryem Kudal’ın bize anlattıkları aynen şöyle “İzmir'de, bir bucuk sene önce dünyaya gelen ve iliğinde trombosit eksikliği olduğu saptanan Salih bebek, hayata tutunmak için ilik nakli bekliyor Kemik iligi Trombosit üretemiyor eğer ilik nakli olmazsa ufak çarpmalarda düşmelerde iç kanama dış kanama olup aninda vucut morararak hayati tehlikeleri mevcuttur, sünnet olamayacak gece gündüz annesinin kollarında acılarla aglamaktadir ayrıca hipo troidide bulunmaktadır yaşitlarindan 8ay geri gelişimi vardır bu yavrunun ve bu yavru gibi ayni kaderi paylaşan hastalara umut ışığı olmak uzere bulunduğunuz yerin Kızılay’ına ve seyyar Kızılay araçlarına giderek ben gönüllü donör olmak istiyorum diyip koldan bir ŞIRINGA kan vererek( kök hücre kani) bu hastalara yardımcı olmak üzere şifa vesilesi olabilirsiniz Not: 18-50 yaş arası devamlı hastalığı olmayan sağlıklı herkes kök hücre bağışçısı olabilir Kızılay’a giderken ilaç içilmeyecek kimlikle gidilecek sadece beş dk. zaman alıyor "Doktorlar çocuğumuza ilik nakli yapılmasına karar verdi.Bizler ailece kan verdik, bizim iliklerimiz tutmadı.

Vatandaşlarımızı duyarlılığa davet ediyorum Lütfen yardımcı olun. Eğer çocuğum ilik nakli olmazsa kanamalar olabilir, ciddi hayati tehlikeler ve ölüm olabilir. Korkuyoruz, gecenin bir saatinde kanama olursa nasıl götüreceğimizi düşünüyoruz." salihin babası Yasin Koçyigit bu konuda yardımcı olmak isteyen kişilerin "0537 017 81 20" numaralı cep telefonundan kendisine ulaşıp gerekli bilgileri alabilirler” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık