Ana Sayfa GÜNDEM Yaşlıya bedava sağlık hizmeti

Yaşlıya bedava sağlık hizmeti

Devlet, engelli ya da çok yaşlı olduğu için bakıma muhtaç kişilere evde sağlık hizmeti veriyor. Bunun için bir bedel de istenmiyor

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2017 Cumartesi 10:25
Yaşlıya bedava sağlık hizmeti

Yaşlıların evde sağlık hizmeti alabilmesinde herhangi bir kriter yok. Başvuran herkese bu hizmet veriliyor. Bunun için bir devlet kurumuna başvurmak da gerekmiyor. Sadece 444 3 833 numaralı telefon aramak yeterli. 


TÜM BİLGİLER ALINIYOR


Telefonda hastanın kimlik numarası ve hizmet almak istediği il, ilçe bilgisi ve açık adresi alınıyor. Yaşlının kendisinden ya da arayan yakınından, bakımın ne şekilde olacağı öğreniliyor. Bu bilgiler, yaşlı kişilerin bulunduğu ildeki koordinasyon merkezine bildiriliyor. Koordinasyon merkezi, yapacağı ön değerlendirme sonucunda kişinin durumunu dikkate alarak, uygun gördüğü birimi ya da aile hekimini evde sağlık hizmeti için görevlendiriyor. Evde yaşlı bakımı kişinin hastaneye götürülüp getirilmesini de kapsıyor.


MOBİL EKİP GELİYOR


Evde sağlık hizmeti aile hekimleri, hastanelerde oluşturulan evde sağlık birimleri ve sağlık müdürlükleri bünyesindeki mobil ekipler tarafından veriliyor. Evde sağlık hizmeti kapsamında tansiyon ölçme, serum takma, enjeksiyon yapma, pansuman yapma ve kan tahlillerini yapma hizmetleri veriliyor. Gerekli görülürse hasta yatağından kaldırılmadan sağlık raporu çıkarılabiliyor. Ayrıca hastanın tıbbi cihaz ihtiyacı karşılanıyor. Bu kişilere havalı yatak, havalı yastık, tekerlekli sandalye verilebiliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP toplantısında arbede Araya girdiler

CHP toplantısında arbede Araya girdiler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık