Ana Sayfa GÜNDEM YERYÜZÜNDEİLK DEFA UYGULANAN ASANA TEKNİĞİ

YERYÜZÜNDEİLK DEFA UYGULANAN ASANA TEKNİĞİ

Sağlıklı yaşam için çok yararlı olan bir Asana (Yoga duruşu)tekniği daha,yeryüzünde ilk defa uygulandı! Yeni açıklanan teknik,Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) Başkanı - Büyük Üstad Akif Manaf tarafından Yoga severlere gösterildi

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2017 Pazartesi 15:39
YERYÜZÜNDEİLK DEFA UYGULANAN ASANA TEKNİĞİ

Karın organlarını ve sindirim sistemini canlandıran, akciğerleri güçlendiren bu Asana tekniğinin isminin“Supta Ekapada Ekahasta Dhyana Virasana” olduğuda belirtildi.Ayak, diz, kalça eklemlerini esnettiği, yorgun ve ağrıyan bacakları dinlendirdiği, pelvis bölgesindeki organlara yararlı olduğu, sinir sistemini rahatlattığı açıklandı.

Asana Nedir?

“Asana” yeryüzünün en eski dilinde Sanskrit bir kelime olup “duruş” veya “pozisyon” anlamına gelir.Asanalar Yoga duruşlarıdırve tam fiziksel, zihinsel rahatlamaya ulaşmak için bedeni ve zihni uyumlu bir şekilde harmanlamaktadır. Yoga duruşlarının düzenli uygulanması fizyolojiksistemi tümüyle gençleştirmektedir. Duruşlar, organizmanın hastalıklara karşıdayanıklılığını geliştirmekte, sağlığın korunmasına yardım etmektedir.

 

Asanalarınbaşlıca etkilediği sistemler, endokrin ve sinir sistemleridir. Organizmadaki bütünsistemler bağlantılı olduğu için bu iki sistem etkilendiğinde, olumlu etkiler başkasistemlere de yansımakta, tüm bedensel, zihinsel fonksiyonların sağlığını güçlendirmektedir.

 

Orijinal Yoga metinlerine göre, yeryüzünde 8.400.000 Asananın mevcut olduğu belirtilir.Yoga duruşlarının düzenli uygulanmasısağlık, güzellik, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel denge ve mutluluk vermektedir.

 

Açıklamalar, Büyük Üstad Akif Manaf’ın “Yoga - Asana Vücut Çalıştırma Sanatı” kitabından alınmıştır.

 

ULUSLARARASI YOGA FEDERASYONU (UYF)

YOGA ACADEMY HALKLA İLİŞKİLER

Elçin Erener – 0532 284 17 90 - 0212 243 96 42

www.yogaacademy.com.trwww.uluslararasiyogafederasyonu.com

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık