Ana Sayfa GÜNDEM Yeşilyurt Ulu Camii İbadete Yeniden Açıldı

Yeşilyurt Ulu Camii İbadete Yeniden Açıldı

Karabağlar Yeşilyurt semtinde bulunan ve günümüz ihtiyaçlarını karşılayamadığı için 2013 yılında yıkılan Yeşilyurt Ulu Camii, 2 yıl 7 ay süren çalışmalar sonunda yeniden inşaatı yapılarak daha modern bir biçimde ibadete açıldı.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2016 Cumartesi 14:16
Yeşilyurt Ulu Camii İbadete Yeniden Açıldı

Karabağlar  Yeşilyurt semtinde bulunan ve günümüz ihtiyaçlarını karşılayamadığı için 2013 yılında yıkılan Yeşilyurt Ulu Camii, 2 yıl 7 ay süren çalışmalar sonunda yeniden inşaatı yapılarak daha modern bir biçimde ibadete açıldı.

Cami avlusunda düzenlenen törene İzmir Vali Yardımcısı Mehmet Suat İlhan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan, Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karabağlar Müftüsü Abdulcebbar Altun, Chp Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bakım ve onarımlarını yapmaya devam ediyoruz

Açılışta konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu camilerin huzur yerleri olduğuna dikkat çekerek, caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. Karabağlar Belediyesi olarak ilçede bulunan bütün camilerin bakım ve onarımlarını yapmaya çalıştıklarını belirten Selvitopu,  “ Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Haziran ayı sonunda da Refet Bele Mahallesi'nde çok özel bir yapımızı hizmete açacağız İçinde taziye evi, 400 metrekarelik mescit ve sosyal hizmetlerin yapılacağı binayı hizmete sunacağız. Bu ve bu tür tesisleri yaymak genel hedefimiz olacaktır.” Dedi.

Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç ise Yeşilyurt Ulu Camii’nin devlet-vatandaş işbirliği içerisinde yapıldığına dikkat çekti ve  “Tam bir Karabağlar’a yakışır camii oldu” diyerek emeği geçenleri kutladı.

2 bin kişi ibadet edecek

Protokol konuşmalarının ardından caminin açılış kurdelesi kesildi. Yeşilyurt Ulu Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği'nin öncülüğünde hayırseverlerin katkılarıyla yeniden yaptırılan camii ilk olarak 1968 yılında yapılmış 2013 yılında yetersizlikler nedeniyle yıkılmıştı. 2 yıl 7 ay sonra tekrar hizmete açılan Yeşilyurt Ulu Camii’de iki bin kişi ibadet yapabilecek. Osmanlı-Selçuklu mimarisini yansıtan camiinin dış taşları ise Kayseri’den getirilerek ayrı bir anlam kazandı.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ardahan'da AK Parti ve CHP 1'er Milletvekili Çıkardı

Ardahan'da AK Parti ve CHP 1'er Milletvekili Çıkardı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık