Ana Sayfa İZMİR Zabıtadan Ramazan’a Özel Denetim

Zabıtadan Ramazan’a Özel Denetim

Kiraz Belediyesi zabıta ekipleri Ramazan ayı boyunca gıda denetimleri sıklaştırıyor.

Giriş Tarihi: 23 Haziran 2016 Perşembe 14:42
Zabıtadan Ramazan’a Özel Denetim

Kiraz Belediyesi zabıta ekipleri Ramazan ayı boyunca gıda denetimleri sıklaştırıyor.

 

Kiraz Belediyesi zabıta ekipleri 11 ayın sultanı Ramazan’da fırın, restoran, kafe gibi gıda işi ile uğraşan işletmelerde denetimlerini arttırdı. İlçenin dört bir noktasında denetimler gerçekleştiren ekipler ruhsat, hijyen, fiyat tarifesi gibi önemli detayları inceliyor.

 

Her gün denetim

 

Denetim kapsamında kontrole tabii tutulan işletmelerde esnaf odalarının belirlediği fiyat uygulaması baz alınıyor. Ruhsat ve hijyen konusunda ise kurallara uymayanlara gerekli yasal işlem gerçekleştiriliyor. Zabıta ekipleri Ramazan ayı boyunca her gün denetimlerini sürdürecek.

 

Vatandaşımız için

 

Denetimlerle ilgili konuşan Kiraz Belediye Başkanı Saliha ÖZÇINAR  “ 11 ayın sultanı Ramazan’da özellikle gıda işi ile uğraşan işletmelerimizde denetimlerimizi arttırdık. Yıl boyunca gerekli denetimlerimizi zaten gerçekleştiriyoruz ancak Ramazan’da bu denetimleri sıklaştırdık. Vatandaşımızın sağlığına tesir edecek herhangi bir durum yaşanmaması için bu denetimleri gerçekleştiriyoruz. İlçe genelinde yaptığımız çalışmada şu ana kadar herhangi bir sorun ile karşılaşmadık. Duyarlı olan işletme sahiplerimize de teşekkür ederim” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DİKKAT SU KESİNTİSİ

DİKKAT SU KESİNTİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık