Kirpi  (Emir AHMET)

5 YILDIZLI KONUK EVİ GİBİ


Kirpi (Emir AHMET)
24 Temmuz 2017 Pazartesi 01:40

Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesine yolunuz düştü mü, hani derler ya       “Allah muhtaç etmesin, Yokluklarını da göstermesin” önceki dönem ulaştırma, bu günün Başbakanı Binali Yıldırım tarafından temeli atılan Çiğli Devlet Hastanesini anlatmak gerçekten çok zor,

     Servislerden giriyorsunuz karşınıza yönlendirme masası ve bu masa da görev yapan güler yüzlü genç hanımlar çıkıyor, derdinizi anlatıyorsunuz, size nereye gitmeniz gerektiğini açıklıyorlar, eğer yaşlı yada yürüme zorluğu çekiyorsanız, size hemen tekerlekli sandalye temin edip ( yoğunluktan bulması oldukça zor ) gideceğiniz servise rahatça ulaşmanızı sağlıyorlar.

   Hastanenin İdari Mali İşler müdür yardımcısı Metin Gencer beyi aradım, görüşmek istediğimi söyledim, ofisimdeyim gelin dedi, kısa sürede makamına ulaştık, adam onca yoğunluğuna rağmen bizimle yakından ilgilendi.

   Ablam rahatsızlanmıştı, bayramın ikinci günü acile gittik, müthiş bir yoğunluk vardı buna rağmen bizimle hemen ilgilendiler, tahlilleri yapıldı, doktor hanım yüzünden eksik etmediği gülümsemesi ile sanki kendi annesine bakıyormuşçasına şefkatle ilgilendi ablamla, ablam 78 yaşında ve kendisiyle ilgilenilmesini isteyen biri.

    Reçetesini aldık ve döndük evimize ancak doktor hanım dahiliyeciydi, bayramdan sonra göğüs doktoruna da görünmemiz gerektiğini söyledi, verdiği ilaç gerçekten yaradı ablama ağrıları geçti rahat hareket etmeye başladı.

   Bayramdan hemen sonra hastaneye geldiğimizde yönlendirme masasındaki güler yüzlü hanımlarla karşılaştık kendimizi özel hastanelerden birinde sandık.

  Hanımlardan diri bize refakatçi oldu ve önce göğüs, sonra da dahiliye servislerine gittik, fazla uzatmak istemiyorum, ancak yaşadığımız bu güzellikleri de anlamadan geçemeyeceğim, uzun yıllardır hastaneye gitmediğim için ben hala uzun kuyruklar, sabahın köründe sıraya girmeler, kuyruklarda ki sıra kavgaları beklerken, güler yüzlü insan canlısı görevlileri görünce sağlıkta gerçekten çağ atlamışız dedim.

Metin beyi tekrar görmek istedim ama yerinde yoktu, görevliye sordum “müdürümüz devamlı hastane içinde dolaşır eksik noksan bir şey var mı diye kontrol eder, hastalarla görüşür şikayetleri varsa dinler ve çözüm üretir”  dedi genç müdürümüz geldi sohbet ettik ona gastahaneyi haber yapmak istiyorum dedim memnun olurum ama Hastaneler birliğinden izin almamız lazım dedi, ben de onun kadar yoğun olduğum için izin işini siz halledin ben haber bekleyeyim ama bu hastaneyi köşe yazıma taşıyacağım dedim.

  Aslında yazılacak o kadar çok şey var ki ama hastanenin yönetimine bir zarar gelmesini istemiyorum,o yüzden iznin gelmesini bekliyorum


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık