Mesut Gencer

ABİDİK GUBİDİK TWİSTE


Mesut Gencer
1 Mayıs 2018 Salı 06:24

Heyaaa 
Abidik gubidik twiste twiste 
Lap lup laba luba twiste twiste 
Abidik gubidik twiste twiste 
Lap lup laba luba twiste twiste 
Abidik gubidik abidik gubidik twiste 
24 Haziran seçimlerine giderken eşi benzeri yaşanmış denenmiş ama biraz daha farklı versiyonlarınında hayata geçirildiği taktiksel hamleleri görüyoruz.Milletin karşısına projeleriyle ve adaylarıyla çıkması gerekenler gündemi ve ülkeyi abidik gubidik işlerle adeta insan aklıyla alay edercesine geçiriyorlar.
Her şey apaçık ortada ve milletin gözü önünde cerayan ediyor.Özellikle geçmişte kurulan milletvekili pazarlarını 45 yaş altı kuşak pek hatırlamaz.Şimdi ise bunun benzeri toptan paket servis yapılıyor.Milletin ve vekillerinin iradesine ne kadar değer veriliyor,ne kadar ahlaki ve etik? tabii ki bunları seçmen değerlendirecek. Milletin karşısına çıkarken adayını dahi belirleyememiş,kimle nasıl seçime hazırlanacağını dahi bilemeyen zihniyetten Allah korusun. Daha dün duruşuyla bulunduğu görevler itibari ile saygın gördüğümüz Abdullah Gül bile bugün ortaya koyduğu davranış ve söylemleriyle siyasi tarihin tozlu raflarında yerini kendisi belirledi.
Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili yaptığı basın açıklamasını dikkatle izledim ve dinledim.Benim bu açıklamalarından çıkarımım şu üç madde halinde oldu,
1 – Muhalefet cephesinde tam bir mutabakat destek bulamadığı,
2 –Milli görüşten gelmesine rağmen Saadet partisinden de adayım diyemedi,
3 – Akpartinin kurucularından olup bu partide bakan,başbakan ve Cumhurbaşkanı olmasına rağmen Akpartiliyim ve Akpartinin adayı benim adayımda diyemedi.
İçerisinde bulunduğu durumunu hezeyan ve gafletin dalaleti olarak görüyorum.Bu andan itibaren Abdullah Gül siyasi karşılığı olmayan bir sürece evrilmiştir.Belki hiçbir açıklama yapmasaydı bundan daha hayırlı olurdu kendisi için.Anlayacağınız ne bekara yaradı nede evliye…
Diğer taraftan ana muhalefet partisinin tutumuna bakıyorum gerçekten ülke yönetimini üstlenmek gibi niyetlerinin olmadığını görüyorum.Seçim takvimi açıklanmış ama ortada aday yok.Yok efendim biz bu kadar erken beklemiyorduk,baskın seçim oldu ve biz adayımızın krıterlerini belirlerken adayımızın kendisini belirlemeyi seçimlere yetiştiremedik gibi bir durum çıkarsa şaşırmamak gerekiyor.Tabi bu durumda Chp’ye gönül vermiş arkadaşlarımıza tek soruyu farklı yedi versiyonda sormadan geçemiyorum.Olur ya belki üçüncü soruda belki yedinci soruda farkındalık kazanırlar.Farkındalık içerikli sorularımı şöyle sıralayacak olursam,
1 – Genel başkanınızın başbakan olmasını ister miydiniz?
2 – Genel başkanınızın hükümet kurmasını istermisiniz?
3 –Yeni sistemde malum başbakanlık olmayacak.Hükümeti cumhurbaşkanı kuracak.Genel başkanınızın Başabakan olmadan sınıf atlayıp Cumhurbaşkanı olmasını ve hükümeti kurmasını ister misiniz?
4 – Genel başkanınız cumhurbaşkanı adayı olmuyor bu durumda nasıl cumhurbaşkanı olup hükümet kuracak ve devlet yönetecek?
5 – Genel başkanınız cumhurbaşkanı adayı olup hükümet kurmayacak ve ülke yönetimine talip olmayacaksa neden bunları yapacak bir genel başkan seçmiyorsunuz partinin başına?
6 – Genel başkanınızın bu mevcut durumda sizin iradenizle hükümet kurmaya ve devlet yönetmeye niyetinin olduğuna inanıyor musunuz?
7 – Ülkede yaşanan asıl kutuplaşmanın sebeplerinin bunlardan kaynaklandığını düşündünüz mü,düşünüyor musunuz?
24 Hazirana yaklaşırken güncel siyasetin içerisindeki duruma kısaca bir baktığımda ahval ve şeraid bunlardan müteşekkil vesselam.
Durum ortada.
Tercih tabii ki siz değerli okurlarımın ve seçmenlerin.
Saygılarımla…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık