Osman ESKİCİOĞLU

DÜNYADA ULUSALCILAR VE KÜRESELCİLER VAR


Osman ESKİCİOĞLU
30 Nisan 2017 Pazar 15:50

KURANDA DA ULUSALCILAR VE KÜRESELCİLER VAR AMA KURANDAKİLER İLE DÜNYADAKİLER ARASINDA DAĞLAR KADAR FARK VAR 
HZ MUHAMMEDİN DIŞINDAKİ TÜM PEYGAMBERLER ULUSALCI, HZ MUHAMMED İSE HEM ULUSALCI VE HEM DE KÜRESELCİ

OSMAN ESKİCİOĞLU

 

İSLAMDA DEVLETE İTAAT ETMEK ALLAHIN EMRİDİR
"Ey iman edenler! Allah'a itaat edin. Peygamber'e ve sizden olan ülülemre (idarecilere) de itaat edin. Eğer bir hususta anlaşmazlığa düşerseniz Allah'a ve ahirete gerçekten inanıyorsanız onu Allah'a ve Resûl'e götürün (onların talimatına göre halledin); bu hem hayırlı, hem de netice bakımından daha güzeldir." (Nisa 4/ 59)

ABD'nin ikinci iç savaşı ulusalcılar küreselcilere karşı
12.02.2017 Pazar

Dünya'daki en büyük savaş aygıtı olan ABD kendi içinde yeni bir yapılanmaya gidiyor. “Kurucu babaların” toplumsal konsensüsle oluşturduğu 250 yıllık yapı çatırdıyor. Kurucu Babaların (G. Washington – J. Jeperson…) hepsinin mason olması ve Washington D.C'yi bir masonik açık hava müzesine çevirmeleri icra ve tesir kuvvetlerine işaret eder.

Günümüzde küresel sermaye diye adlandırılan bu elit sınıfın bileşenleri New convarstions (yeni muhafazakârlar – neo con'lar) ile Sionistlerdir. Dünya çapında yaygın ve etkin olan bu yapının oldukça uçuk hedeflerinden birkaçı: “tek din, tek dil, tek halk, tek tipi (sınırsız) yaşam, sınırların ve ulusların olmadığı bir dünya…” şeklinde özetlenebilir. (Sosyal Medyadan)

Kuran kürreyi arza sahip olacak küreselcilerden bahsederken şöyle buyuruyor:

“Andolsun Zikir'den sonra Zebur'da da: "Yeryüzüne iyi kullarım vâris olacaktır" diye yazmıştık”. (Enbiya 21 / 105) Bu ayetin aslında geçen salih kullarım varis olacaklar denilmiştir. Yani sulhçu barışçı çevre ile tüm dünya ile barış içerisinde yaşamak isteyen savaşçı olmayan iyi insanlar küreye sahip olacaklardır demek olur. Bugün dünyadaki küreselciler ise dünyada savaş çıkarıyorlar çünkü silah satacaklar. Kuranın küreselcileri barış yapıyor, dünyadaki küreselciler ise savaş çıkarıp savaş yapıyorlar. Oysa salih kişiler hak-hukuk, adalet ve fazilet örneklerini sunarlar.

Kurana baktığımız zaman Nuh Hud Salih Şüayb Lut İbrahim Musa ve İsa bütün bu peygamberlerin “ey kavmim ey kavmim dediklerini yani ey vatandaşlarım ve ey milletim dediklerini görürüz ve böylece onların ulusalcı olduklarını anlarız. 
Hz Muhammed ise şöyle demekle "Peygamber, “Ey Rabbim! Kavmim şu Kur’an’ı terk edilmiş bir şey hâline getirdi” dedi." (Furkan 25/ 30), hem ulusalcı ve şu ayet ile de küreselci olmaktadır:

(Ey Muhammed!) De ki: “Ey insanlar! Şüphesiz ben, yer ve göklerin hükümranlığı kendisine ait olan Allah’ın hepinize gönderdiği peygamberiyim. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. O, diriltir ve öldürür. O hâlde, Allah’a ve O’nun sözlerine inanan Resulüne, o ümmî peygambere iman edin ve ona uyun ki doğru yolu bulasınız.” (Araf 7/ 158)

Görüldüğü gibi burada Hz Muhammedin tüm insanlığa gönderildiği küresel-evrensel bir peygamber olduğu açıklanmıştır.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık