Kirpi  (Emir AHMET)

HÜKÜMETE GÖZ DAĞI


Kirpi (Emir AHMET)
23 Temmuz 2016 Cumartesi 17:24

   Kalkışma dendi, Darbe girişimi dendi daha bir çok şey söylendi ama .

   Sanırım gerçeği tek Başkomutan ve Başbakanımız biliyor, “Henüz Tehlike Tam Geçmiş Değil, Dikkatli Olmalıyız, Alanları Boş Bırakmayın” demelerinde ki hikmette, benim görüşüm o ki  bu ne Darbe, Ne de Kalkışma açıkçası göz dağı vermek istedi FETÖ başka deyişle de uyarıydı bu yapılanlar.

  Hani eskileri bir gözden geçirecek olursak aslında suratı darbukacı çingenelere benzeyen ama ermeni olduğu da söylenen Baş Savcıyı hatırlayın, ben hatırlamak istemediğim için adını yazmıyorum, siyasi tarihte hiç görülmemiş, duyulmamış bir şey yaptı ki ben buna satılmışlık diyorum, İktidar Partisine kapatma Davası açtı, sonra da emekli oldu, çıtır çıtır emekli maaşını yiyerek Krallar gibi yaşıyor, ha o krallar gibi yaşıyor ama bizim de öyle yaşama hakkımızı elimizden kopardı aldı, kapatma davası açmadan bir gün öncesi, bu ülke de bir çok sorun giderilmiş adeta bir bahar havası, insanlar mutlu, tam yaşanacak vatandaydık ama o hain darbe ya da gözdağı ile deprem olmuşçasına sarsıldık, bahar havası karakışa döndü, borsa battı, döviz fırladı.

   Kimin işine yaradı o dava karaborsacılardan başka bilmiyorum ama bildiğim tel şey varsa o da o herife birileri emir verdiler Türkiye ekonomisi düzeliyor, ülke günlük, güneşlik bir havada bunun bozulması lazım dendi, o çingene suratlı da kapatma davası ile ekonomiyi alt üst etti.

  17- 25 aralık darbe girişimleri hala hafızalardan silinmedi, efendim ayakkabı kutusundan dolar çıkmış, keşke benimde param olsa da buzluğa koysam.

  Yetmedi 20 saat tüm yurtta elektrik kesintisi, oda bir göz dağıydı ne kadar güçlü olduklarını gösterdiler.

  Bu ve buna benzer iç saldırıların hepsini yazmaya kalksam gazetede yer kalmaz.

  DARBE Mİ UYARI MI

   15 Temmuz gecesi gazetede haberleri bitirdim internetten film izliyorum, gazetenin sahibi aradı ağlamaklı bir sesi vardı adamın “darbe olmuş ajanslara baksana” dedi güldüm yok yafu biri dalga geçmiş olmalı senle dedim ama hemen ajansları açtım gerçekten de darbe söylentisi var.

  Ama hani 70 li 80 li yıllarda olsak tamam diyeceğimde yapılan darbe değil ki bana göre öyle darbe yapılmaz ki.

   Adamlar köprüleri kapatmışlar, darbeyle ne alaka anlayamadım, ya bu paşaların kafası basmıyor ya da birileri onlara kan dökün ama fazla ileri gitmeyin demiş.

  Yani ben paşa olacağım “ ya birazda ben idare edeyim ülkeyi diyeceğim” köprüyle ne işim olur, atacağım ilk adım Başkomutan ile Başbakanı Tutuklamak olurdu.

  Zaten Başkomutanın İsteğiyle halk sokaklara dökülmedi mi, ve Başkomutanın sağ kolu olan Başbakan yakalanmalıydı onlar önce köprüleri tuttular, sonra birkaç TV istasyonunu ele geçirmeye çalıştılar, yüzlerine gözlerine bulaştırdılar.

   Yumurta kapıya dayanınca da Başkomutanı ele geçirmeye karar verdiler, bu darbeyi kimse yemez bu açıkçası gözdağı vermekti.

   Mesajda şuydu “Biz sizin içinize öylesine sızdık ki istersek senin askerine seni vurdururuz” ama hesapta olmayan bir şey vardı, bu halk eskisi gibi bildiğiniz koyun sürüsü değil nereye isterseniz oraya sürükleyemezsiniz bu halkı, o çoook eskilerde kaldı.

  Şimdi bu halk siz istediğiniz zaman sokağa çıkma yasağıyla evlerine kapanacak halk değil, alır sizin o yasağınızı da Darbenizi de söyleyemediğim bir yerinize sokar,  hatta etek bile giydirir size akıllı olun.

    SANKİ BAŞKOMUTAN BAYRAM İLAN ETTİ

 

  Sanki darbe girişimi olmadı da Başkomutan Bayram ilan etti tüm yurtta insanlar alanları hınca hınç dolduruyor sabahlara kadar, kapalısı açığı, kadını erkeği hatta kundaktaki belere varıncaya kadar nöbetteler ama ne nöbet be arkadaş yaşamayan bilemez.

   O Başkomutan sevdalısı kadınları ben işgal altındaki ülkemizde, kucaklarında bebeleri, sırtlarında Top Mermisi ya da Cephane ile Cepheye koşan Nene Hatunlara benzetiyorum, benzetmek mi onların Hepsi birer Nene Hatun Rabbim bu ülkenin başından o kadınları eksik etmesin inşallah.

Bu yazımdan ötürü bana yağcı yalaka demek geliyorsa içiniz hiç sıkılmadan söyleye bilirsiniz, sizlere göre yağcı, ya da yalaka olabilirim ama bana göre de Vatan Severim, hani o meydanlarda Mustafa Kemalin Askerleriyiz diye yırtınıp, sıkıyı görünce Ekmek stoku yapmak için fırınlar, sigara ve içki stoku yapmak için bakkal ve markeler hücum edenlerden değil.

 Ben Mustafa Kemalin Askerdi de değilim Allahına Kadar Türk askeriyim Konu vatansa eğer alırım sizin demokratlığınız… Gerisini siz anlarsınız söylemeyeyim.

  

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık