Murat TAŞLİÇAY

İzmir Değişimi Kabul Etti


Murat TAŞLİÇAY
29 Eylül 2018 Cumartesi 15:08

2019 yerel seçimlerine sayılı aylar kala İzmir Büyükşehir Belediyesi için kimin aday gösterileceği merak konusu oldu.

2019 seçimlerinde 14 yıldır belediye başkanlığı yapan Aziz Kocaoğlu’nun yeniden aday gösterilmeyeceği ihtimali daha güçlü görünüyor.

Kocaoğlu’nun adaylık konusunda net bir tavır ortaya koyamaması ilk başlarda aday olmayacağını söylemesine rağmen son dönemlerde aday olacağıyla ilgili açıklamalar yapması adaylık sürecini zorlaştırıyor.

Kocaoğlu aday olsa bile genel merkezle diyaloglarının çok iyi olmaması ve Kocaoğlu’nun restleştiği bazı isimlerin partide üst düzey görevlere gelmesi Kocaoğlu’nun aday gösterilmemesi ihtimalini güçlendiriyor.

Kocaoğlu gittikten sonra Büyükşehir’e kim gelecek peki?

Ak Parti ve MHP’nin olası bir yerel seçim ittifak planı CHP’nin İzmir adayını daha da önemli bir noktaya taşıyor. Aziz Kocaoğlu’nun hem yaşının ilerlemiş olması hem de 14 yılda yıpranması değişimi zorunlu kılıyor.

Olası bir hatalı aday tercihinde CHP İzmir’de zora düşebilir. Bu yüzden Cumhuriyet Halk Partisi İzmir’in kabul edeceği bir aday ile seçime girmek zorunda.

Son dönemlerde Seferihisar Belediye başkanı Tunç Soyer’in ismi çok konuşulsa da yurtdışına yaptığı 173 ziyaret ve ilçedeki belediye arsalarını sattığının gündeme gelmesi Tunç Soyer ihtimalini ortadan kaldırdı.

Büyükşehir için ismi geçen bir diğer isim ise Hasan Karabağ. Hasan Karabağ’ın 2009 yılında kurulan Bayraklı’yı İzmir’de marka yapması ve 2 dönem boyunca  bir başarı yakalaması ile Bayraklı’da büyük bir değişimi başlatmıştı.

Bayraklı’yı değiştiren Karabağ’ın İzmiri’de de değiştireceğine inancım tam.

İzmir’liler bir lider değişimi beklentisinde. Karabağ bu değişim beklentisini karşılayacak potansiyelde bir aday.

Bayraklı’da her kesimle kucaklaşabilen, inanç, siyasi ve etnik kimlik gözetmeden herkese eşit hizmeti götürebilen, bir siyasi partinin değil halkın belediye başkanı olmayı başarabilen Karabağ İzmirlilerle de kucaklaşacaktır.

Bayraklı’da değişimin mimarlığını yapan Karabağ, İzmir’de de değişimin mimarlığını yapacaktır.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık