Kirpi  (Emir AHMET)

SEBEB OLANLAR UTANACAKLAR MI ?


Kirpi (Emir AHMET)
15 Nisan 2017 Cumartesi 14:23

Cumhuriyet Halk partisi Karşıyaka ilçe yönetiminin büyük bir mutlulukla servis ettiği haberi bir çok gurupta paylaştım.

  Yönetimler için Eski kelimesini kullanmam ama onun için kullanıyorum Karşıyaka Adalet ve Kalkınma Partisi Eski Kadın Kolları Başkanı, Belediye Meclis Üyesi Ayşen Namlı Şaşalı bir Törenle CHP üyelik formunu imzalayarak resmen CHP belediye meclis üyesi sayısına katkıda bulundu.

  Olayın detaylarına inmek lazım konuyu anlamak için, Belediye seçimlerinin olduğu yılda milletvekili olan bir zat, müthiş derece de ilçe yönetimlerine karışıyor, kararlara müdahale ediyordu, o ve çevresi belediye başkan adayından, meclis üyesi adaylarına kadar her konuda belirleyici oldular. İsim vermeme gerek yok bu yazıyı okuyanlar onun kim olduğunu hemen anlayacaklardır. Muhterem ve ekibinin yaptığı belediye meclis üyesi listesi ile Karşıyaka da 3 olan üye sayısını 4 de çıkartarak muhteşem bir zafere imza attılar ! O zaferi kurcalayalım biraz.

   Namlı’nın oğlu Hakan Düzovalılar ilçe yönetim kurulu üyesiydi, sosyal medya hesabından pati teşkilatını suçlayıcı yorumlarıyla gündeme geldi ve istifa etti, o güne kadar sesi pek çıkmayan anne Namlı tepeden inme kadın kolları başkanlığına getirildi, “Bu ne perhiz, bu ne turşu” dedirten olayın üstünden çok geçmeden, Belediye Meclis Üyesi Adayı (aday adayı değil) yapıldı, Namlıdan başka üye mi kalmadı teşkilatta dedirten bu olay, kurulduğundan bu güne teşkilata hizmet etmiş onlarca kadının ve üyenin  hakkının yenmesiydi, açıkça hakların ihlaliydi,  kimler tarafından, hangi akla hizmet ederek bu makamların verildiğini, bilmediğimiz hangi olağan üstü özelliklere sahip olduğunu o milletvekilinden ve onu listesine alan Başkan Adayından başkası açıklayamaz.

   Üç olan meclis üyesi sayısını 4 çıkartan zihniyet, nasıl bir hesap içindeydiler bilinmez ama adaylardan biri, daha önce haberini yapmıştık, parti kararlarına rağmen, CHP li belediye başkanına aşırı sempati besleyip, ilçe teşkilatına çok ender uğrayan Ersin Güngör, varlığıyla yokluğu bir, ismini vermek istemiyorum, partiden değil meclis üyeliğinden istifa eden bayan meclis üyesi ve partiden istifa edip bir süre sözde bağımsız ama CHP gurubu ile el kaldırıp indiren Namlı.

   Geriye bir İlçe Başkanı Abdullah Mertoğlu kalıyor, Allahtan adam gibi adam bir meclis üyesi adayı çıkartabilmişler.

    Aslında yorumlanacak o kadar çok konu var ki buraya sığmaz, şimdi sormak istiyorum o önceki dönem millet vekili ve ekibinden kimler aday adayı olacaklar ve onları hangi zihniyet aday yapma cesaretini gösterecek, geçmişin kalıntılarından kurtula bilecekler mi, yoksa “Eski hamam, Eski Tas” Yola Devam mı denecek.

 

kirpiabi@gmail.com  yorumlarınızı bekliyorum


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık