Kirpi  (Emir AHMET)

YASAKLI KALE İL BİNASI


Kirpi (Emir AHMET)
30 Mart 2017 Perşembe 16:58

Kaleler genelde düşmanların girmesini önlemek için yapılan şehir korumalarıdır, ancak İzmir de bir kale var ki o kale dostlar girmesin diye yapılmış.

Hafta da en üç gün Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir il başkanlığına giderim, hem basın bölümünü ziyaret eder, hem de oradaki dostlarımı görüp sohbet eder çay içeriz.

  Şimdiye kadar hiçbir başkan kapısını kapatmadı, isim vermek istemiyorum ama önce ki dönem il başkanımızın kapısı her kese açıktı, hani bir laf var gelen gideni aratır derler ya, biz o başkanı mumla arar olduk.

    Ben gazetemin muhabiri ve birkaç görevi daha olan çalışanıyım, ancak bu partiye 2009 dan beri hizmet veriyorum 1010 da da Karşıyaka geçmiş dönem ilçe bakanı tarafın üye kaydedildim. O günden beri partili olarak da her çağrıldığımda koşarım, bu çatı altında çok güzel anılarım var, harika olaylara şahit oldum, dostluğu, kardeşliği yaşadım, elbette olumsuzluklar da oldu ama hep aile içerisinde kaldı, kendi aramızda hallettik.

   Sabrımı Taşıran bir olaydan ötürü istifa ettim, ilçeden kabul etmediler, hatta bir ara gerekli oldu, il başkanıma da istifa dilekçemi verdim, geri dönüş olmadı sanırım o da kabul etmedi.

   Bu pazartesi akşamüzeri il binasına sevdiğim bir kardeşimi, dostumu görmeye gittim, gitmez olaydım, daha il binasının kapısına gelmeden görevli polis çıkıp “Kardeşim kusura bakma, senin bu binaya girişin yasaklandı” dedi şaşırdım, olağan üstü rencide oldum, adam yüzümün halinden anlamış olmalı ki “ben bana verilen emirleri yerine getiriyorum” dedi ve tanıtım medyadan görevliyi aradı, oda partide çalışan bir emekçi yapabileceği bir şey yok, yasağı teyit edince bir yanlışlık olmadığı anlaşıldı ve başım dik olarak oradan ayrıldım.

  Ne il başkanı, ne de il başkan yardımcıları, telefonlarımı açmadılar, açsalar, bir gerekçe gösterseler bu yazıyı hiç yazamayacağım ama konuyla ilgili olabilecek kimi aradıysam Tanıtım medya başkanı Başta olmak üzere, telefonumu açan olmadı.

   Sadece Teşkilat başkanı açtı, şehir dışındayım, dönünce araştıracağım dedi ama bu saate kadar hiçbir cevap alamadım, bende numarası olan tüm başkan yardımcılarını arıyorum açan yok.

   Şimdi hiçbir partinin başkan yardımcısının bir üyeye yasak koyacak yetkiye sahip olduğunu sanmıyorum. Ancak beni biraz gülümseten Tek Yasaklı oluşum, yasakların arkası gelir mi bilmiyorum ama Gülümsediğim başka bir konu da İstifa Ediyorum Kabul Etmiyorlar ama il binasına girmeme Yasak koyuyorlar…

kirpiabi@gmail.com

 

  

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık