Bayındır’da Rahvan atlar ilk kez koşacak

Ertelenen Yarışlar Yapılıyor

Bayındır’da Rahvan atlar ilk kez koşacak

Ertelenen Yarışlar Yapılıyor

Bayındır’da Rahvan atlar ilk kez koşacak
30 Kasım 2018 - 11:44

Bayındır Belediyesi’nin katkılarıyla bir ilkin gerçekleşeceği Rahvan At Yarışları, 2 Aralık Pazar günü saat 11.00’da Turan Mahallesi altında bulunan at yarış pistinde gerçekleşecek. Daha önce 18 Kasım’da yapılacağı duyurulan ama hava muhalefeti nedeniyle ertelenen yarışlar bu hafta sonu yapılacak. Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli, bu özel yarışa tüm at yarışı severleri davet etti.

Bayındır Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek olan yarışa Bayındır Rahvan At Yetiştiricileri Derneği üyeleri ve ülkenin çeşitli yerlerinden Rahvan atlara gönül vermiş 100’ü aşkın at ve binicinin katılması bekleniyor. Yarışlar; baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, deste, 4.taylar, 3.taylar, toz koparan ve taze beşli bayrağa koşar şeklinde düzenlenecek.

‘Ata sporumuzu yaşatıyoruz’

Bu özel yarışa tüm at yarışı severleri davet eden Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli şunları söyledi: “Yarışlarımız 18 Kasım’da yapılacaktı ancak olumsuz hava şartları nedeniyle ertelemek zorunda kaldık. Bu Pazar günü güzel bir havada güzel yarışlar olmasını diliyoruz. Ata sporumuzu yaşatabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Gecemizi gündüzümüze katarak personelimizle birlikte çalıştık ve Bayındır’ımıza yakışacak bir yarış pisti hazırladık. Ayrıca pistimizin çevre düzenlemesini de tamamlayarak hemşehrilerimize aileleriyle birlikte at yarışını rahatça izleyecekleri bir alanı hazır hale getirdik. Bayındır’da bir ilki gerçekleştirmenin haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm at yarışı severleri bu özel ata sporumuzu yaşamak ve yaşatmak için Bayındır’a davet ediyorum.”   

YORUMLAR

  • 0 Yorum