GÖZDE AKKILIÇ BİYOGRAFİ

Merhaba, ben Gözde. 25 Nisan 1988’de Ankara’da dünyaya geldim. Doğduktan kısa bir süre sonra ‘Cerebral Palsy’ rahatsızlığım olduğu anlaşıldı. Bu yüzden sizlerin doğuştan sahip olduğu ve kolaylıkla geliştirebildiği motor becerilerini ben çok çabalayarak elde ettim. Belki de bu yüzden hayatla sürekli mücadele etmem.

GÖZDE AKKILIÇ BİYOGRAFİ

Merhaba, ben Gözde. 25 Nisan 1988’de Ankara’da dünyaya geldim. Doğduktan kısa bir süre sonra ‘Cerebral Palsy’ rahatsızlığım olduğu anlaşıldı. Bu yüzden sizlerin doğuştan sahip olduğu ve kolaylıkla geliştirebildiği motor becerilerini ben çok çabalayarak elde ettim. Belki de bu yüzden hayatla sürekli mücadele etmem.

GÖZDE AKKILIÇ BİYOGRAFİ
31 Mayıs 2024 - 18:21

Hayatta hiçbir şeyin sebepsiz olmayacağına inanırım. Mesela karşımıza çıkan biri ile gerçekten tesadüf eseri ile mi tanıştık sizce? Yoksa o kişinin hayatımızda tamamlaması gereken bir misyonu olduğu için mi? Belki de bizim O’nun hayatına dokunmamız gerekiyordur. Öğrendiklerimiz ve öğrettiklerimiz kadarızdır hayatta belki de… Kısaca hiçbir şey sebepsiz değildir elbette.
Size biraz kendimden bahsetmek istiyorum. İlkokula 8 yaşında, Ankara’da Telsizler İlköğretim Okulu’nda başladım, Reşat Bey İlköğretim Okulu’nda devam ettim. Lise eğitimimi yine Ankara’da Kirami Refia Alemdaroğlu Lisesi’nde tamamladım. 2006’da mezun olduktan hemen sonra Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü kazanarak yükseköğrenimimi tamamladım. Yazmaya 12 yaşında karar verdim. Günlük tutarak içimdekileri yazıya aktarıyor belki de kendimi dünyaya bu şekilde ifade ediyordum. Yeni bir eve taşınırken babamın benim için yazdığı günlükleri buldum. Ortaokuldaki değerli Türkçe öğretmenim Bilsen Öztürk’ün cesaretlendirmesiyle babamın yazdığı günlük ve denemeleri kitaplaştırmaya karar verdim. 3 yılın sonunda “Hayat Gülümsersen Gülümser Sana” adlı kitapta toparladım. 2004 yılında yayımlanan kitabım siz kıymetli okuyucularımdan beğeni alınca 2005 yılında “Kardelen Çiçeği” ismiyle geliştirilmiş yeni baskı yayımlandı. Kitaplarım yayımlandıktan sonra çeşitli yazılı ve görsel medya mecralarında haberlerim yapıldı.
Meleklerin varlığına inanır, ihtiyacımız olduğunda mutlaka hayatımıza dokunduklarını düşünürüm. Belki görünen bir surette, tanıdık bir yüzle belki de hiç farkında bile olmadığımız küçük mucizelerle... Kısacası meleklere hayranım. Bir de dağlarında bile çiçeklerin açtığı, içinde eşsiz güzellikler barındıran, yeşili ayrı denizi ayrı güzel canım İzmir’e..
Hepimizin hayata gelmekte bir amacı var. Benim ki de, sizlere kitaplarım vasıtasıyla yeni pencereler aralamak, hayata farklı açılardan bakmanızı sağlamak. Ben bu dünyaya hislerimi sizinle paylaşmaya geldim. Sevgiler Gözde…
 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Selin Kılınç
  1 hafta önce
  Bu kadının yazar olduğuna bakmayın daha kendisi başkalarından hizmet alıp, aldığı hizmetin karşılığında insanlara emeğinin karşılığını ödemeyen bir kadındır. İnternette gördüğünüz, her yazı yazdığını sanan ve bir kitap bastıran insana aldanmamanızı tavsiye ederim. Size hayat dersi verdiğini düşünürken, kendi hayatlarında başka insanları mağdur ediyor olabilirler.
 • Anat Avadya
  1 hafta önce
  Bu yorumu buraya yazmak hiç istemezdim ama zorunda bırakıldım. Röportajını yaptığınız kişi Gözde Akkılıç , sosyal medya hesabını düzenlemek ve reels oluşturup, editlemek için bana kuzeni tarafından Bionluk uygulamasından ulaştı. Kendisiyle whatsapp üzerinden görüştük ve reelslar editledim . Kendi video çekimlerim ile. Bana haftalar önce , bir sürü yalanlar sundu. Uzun süre birlikte çalışacağımızı , aylık olarak reels ücretlerini bana yollayacağını gibi bir sürü yalanlar. Kendisi bırakın yollamayı beni engelledi , her mesajımız bende kayıtlı . Bu kişi videolarında ve yazdığı yazılarda “ iyilik, mutluluk, hayatın güzellikleri”gibi bir sürü yalanlarla insanları kandırıyor. İlk önce iş yaptığı kişiyi dolandırmamalı . Çok yazık, emek harcadım ve beni hep erteledi en son bugün bana paramı yollayacağını söyledi ve beni engellemiş. Lütfen kendisine güvenmeyin. Yazdığı, anlattığı her şey yalan . Kendisi böyle biri değil. Beni dolandırdı. Lütfen birini daha kandırmasına izin vermeyin.