ALAYBEY’İ ANNE SEVGİSİ SARACAK

1977 Akhisar doğumluyum.İzmir Kız Lisesi mezunuyum Evliyim Ada ve ELİS adında

ALAYBEY’İ ANNE SEVGİSİ SARACAK

1977 Akhisar doğumluyum.İzmir Kız Lisesi mezunuyum Evliyim Ada ve ELİS adında

ALAYBEY’İ ANNE SEVGİSİ SARACAK
11 Mart 2019 - 12:54

1977 Akhisar doğumluyum.İzmir Kız Lisesi mezunuyum Evliyim Ada ve ELİS adında iki kızım var.Eşim 25 yıllık bankacılıktan emekli oldu yaşını bekliyor .20 yıldır Alaybey'in esnafıyım ve evladıyım Amacım evladı olduğum semte ve kisilere tüm kalbimle ve sevgimle hizmet edebilmek...

 

El Ele Gönül Gönüle" diyerek çıktık yola...

Güzel,  ferah ve mutlu bir Alaybey amacımız...

 

İşte hedeflerimiz ve yapmak istediklerimiz:

 

Alaybey'imizde yaşlı nüfusu fazla. Gönüllülerimizle birlikte sosyal dayanışma merkezi oluşturarak onların ihtiyaçlarını, evde bakım hizmetlerinden yararlanmalarını sağlayacak, aş evleri kurarak ve gerekirse kapı kapı dolaşarak temel ihtiyaçlarını karşılayacağız.

Sokaklarda yatan, tüm  ihtiyaç sahipleri de bizim bu yardımlarımızdan yararlanabilecekler. 

 

Alaybey'imizde büyük bir ihtiyaç olarak gördüğümüz, çalışan ailelerimizin çocukları için Karşıyaka Belediye'si katkılı bir okul öncesi eğitim merkezi oluşturmayı istiyoruz ve bu konuda elimizden geleni yapacağız.

 

Mahallemizde kermesler düzenleyip kermesten elde edilen gelirler ile öğrencilerimize ihtiyaçları olan durumlarda yardımcı olmayı planlıyoruz..

 

Alaybey'imiz hayvanseverdir, bizler de hayvanseveriz. Sokak hayvanları için yemek ve sığınabilecekleri Karşıyaka sokaklarına yakışır şekilde yuva ve beslenme yerleri yapacağız ve onlar için sayısız gönüllü insanla birlikte, el ele hayvan bakımevi oluşturacağız. 

 

Alaybey'imizin çocuklarını da unutmadık. Onların daha güzel vakit geçirebilmeleri için yeni oyun alanları düzenleyeceğiz ve oyun parkalarımızı imkanlar doğrultusunda çoğaltıp modern oyuncaklar getireceğiz.

 

Alaybeyimizin sokakları maalesef en şikayetçi olduğumuz yerler. Dar sokakları kullanışlı hale getirmek amacıyla yeni yapılan otopark fiyatlarının yüksek olması bir diğer çözmek istediğimiz sorun. Bunu belediyeye ileterek en azından otoparka yakın ikamet eden mahalle halkı için toplu bir indirime gidilmesini isteyeceğiz .

 

Çıkmaz sokakların girişlerine araba park etmeyi engellemek için gerekli önlemleri alıp, acil durumlarda itfaiye ve ambulans hizmetlerinin aksamamasına çalışacagiz. 

 

Esnafları ve mahalleyi tek tek dolaşıp birebir isteklerini ve şikayetlerini dinleyeceğiz ve çözüm yolları oluşturacağız.

 

Sosyal medya üzerinden iletişim sağlayabilmek için gruplar oluşturacak ve iletişime ve paylaşımlara sürekli devam edeceğiz. 

 

Aylık dergimiz olacak. Aylık faaliyet raporlarımızı, yaptıklarımızı bildireceğiz. 

 

Vefat eden mahalle sakinlerimizi de unutmayacak taziyelerine sizlerin de desteğiyle katkıda bulunacağız. 

 

Müzik ve tiyatral etkinliklerde bulunan gençler ve çocuklarımızın da değerli paylaşımlarımlarıyla özel günlerde etkinlikler düzenleyecek ve hep birlikte kaliteli ve güzel vakitler geçirip, anılar biriktirecegiz. 

 

Sıcak yaz akşamlarında toplanıp kaynaşmak amaçlı çaylar düzenleyip "Herkes tabağını alsın gelsin geceleri" düzenleyeceğiz.

 

Alaybey için yeşillendirme çalışmaları yapmak istiyoruz. Sokaklarımıza ağaç ve çiçek ekeceğiz. Balkonlarımızı da yaşanacak, doğayla bezenmiş güzellikte yerler yapabilmek adına ücretsiz çiçek fideleri dağıtmayı planlıyoruz. 

 

Alaybey halkı için ücretsiz spor ve dans etkinlikleri düzenleyecek olan azalarımız bizlere seve seve, gönüllü yardımcı olacaklar

Özel günlerimizde Ata'mızı anacak ve "El Ele Gönül Gönüle" Ata’mızın izinde olduğumuzun bilinciyle ona yakışır Alaybey'liler olduğumuzu göstereceğiz.

 

Alaybey hepimizin. 

Biz bir aileyiz...

BEN,SEN ,O  demekten geçen

Gerekirse kendinden bile geçip

BİZ demekten asla vazgeçmeyen...

 

Emine Yorgun Ata <eminemata77@gmail.com>

YORUMLAR

  • 0 Yorum