ATATÜRK’ÜN BÜTÜN KIYAFETLERİ BİRARADA

ATATÜRK’ÜN BÜTÜN KIYAFETLERİ BİRARADA 29 EYLÜL 2018 TARİHİNDE İZMİR’DE BİR GALERİDE SERGİLENECEK

ATATÜRK’ÜN BÜTÜN KIYAFETLERİ BİRARADA

ATATÜRK’ÜN BÜTÜN KIYAFETLERİ BİRARADA 29 EYLÜL 2018 TARİHİNDE İZMİR’DE BİR GALERİDE SERGİLENECEK

ATATÜRK’ÜN BÜTÜN KIYAFETLERİ BİRARADA
14 Eylül 2018 - 13:00

               Atatürk Kıyafetleri ve Kültürü Araştırma Merkezi Kurucusu Modacı Hüseyin Özkan tarafından Atatürk’ün giysileriyle geçen 42 yıllık çalışmalarını kendine  bünyesinde Özel Kıyafetler Kültür,Sanat ve Eğitim Sergi Galerisinde, Atatürk’ün   Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi giymiş olduğu,  askeri ve sivil kıyafetlerini  müzelere kazandırdığı birçok giysilerinden birer örneklerini  ve diğer özel kolleksiyonlar dahil toplam 300 kıyafet sergileyecektir.

           Galeride  ziyaretcilerin  Atatürk’ün  önemli tarihlerde giydiği kıyafetler tarihi bilgileri aslına uygun olarak yenilemesi özel izinleri belgeleri sergilerken  özel kolleksiyonlar ve aksesuarları yer almakta  kıyayafetlere uyum sağlayan heycan veren anlamlı müzik eşliğinde gezilecektir.

         Atatürk’ün giysileriyle geçen 42 yıl adlı  Atatürk’ün kıyafetleri nasıl yenileniyor içerikli TRT Belgeselini ve merkezin düzenlediği 91. Atatürk Defilelerinden video prodöksiyon gösterilerine yer verilecek ve Anlamlı günlerde basına açık tanıtım amaçlı küçük çaplı Atatürk defileleride yapılacaktır.

         Galerideki sergideki kıyafetler yurt içi yurt dışında sergilenmesi için ticari kuruluşların sponsorluğunda ,sivil toplum kuruluşları, özel ve resmi okullarda sergilenmesi için çalışmalar yapılacaktır.

          Özkan Merkezin hem sergi,Atatürk Kıyafetleri defilelerini, kurum ve kuruluşlara ,Atatürk kıyafetleri köşesi hazırlayarak kazandırılması konusunda çalışmalara devam edeceğini söylemiştir.

        Özkan, 1976 yılından beri bugüne kadar Atatürk’ün kıyafetlerini aslına uygun olarak yenileyip yurt içi, yurt dışı resmi ve özel müzelere, resmi belgeler izinle ve bilgiler doğrultusunda, eser olarak kazandırmaktadır. Galeridide 2019 yılına kadar Geçmişten bügüne tarihi ve yöresel kıyafetlerde sergilenecektir.

        Merkezi istanbulda olan çoktan beri irtibat brosunu İzmirde bulunduruyordu şimdi ise merkezini tamamını İzmir’e taşıyarak Atatürk sıklığını kıyafet kültürünü tanıtım amaçlı kendi açtığı galeride sergileyecektir.

        Özkan1976 yılından bugüne,Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, onaylarıyla  Eğitime, Şehitlerimize,  Gazilerimize ve bir çok sivil toplum kuruluşlarına yardım amaçlı Atatürk defileleri yapmaktadır.

            Türkiyede Atatürk’ün bütün kıyafetlerinin bir arada olduğu Galerimizde,Eğitim,Kültür ve Sanat yönelik  öğrencilerin  ,sivil toplum ve ticari kuruluşlar ve bütün halkımızın  galerimize gelip bizleri onurlandırmasını ve desteklerini bekliyoruz.

        1976 yılından bugüne çalışmalarımızda rakibimizin olmadığı taklidimizin çok olduğu bu etkinliklerle yaptıklarımız yapacaklarımızın imzasıdır.

         Galerimiz İzmir Balçova ilçesinde haftada bir gün cumartesi günü saat: 09,00-18,00 arası açıktır.

          Galerimizi ziyaret eden Şehit aileleri ve Gazilerimizden Engelli vatandaşlarımızdan ücret alınmayacak gruplara %20 indirim yapılacaktır.

         Merkezimizin Galerisinin atölyesinde gelen talepler üzerine kişiye özel kıyafetlerde dikilmekte isteyenler nerede olurlarsa olsunlar ölçülerini ve kumaşını gönderdiklerinde kapıda ödemek üzere 10 gün içinde kargo ile ulaştırılacaktır.

        E.posta.ozkanetkinlik@gmail.com.  

                                                             

                                                                                 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum