BAŞKAN ADAYLARI ESNAF ODASINDA

BAŞKAN ADAYLARI ESNAF ODASINDA

BAŞKAN ADAYLARI ESNAF ODASINDA
13 Mart 2019 - 11:02

Çiğli Belediye başkan adayları Ak Parti adayı Op. Dr. Okan Korkmaz, CHP başkan adayı Utku Gümrükçü, Saadet partisi adayı Muhsin Gircude, DSP adayı Abdurrahman Tekin Çiğli Esnaf Odası başkanı Arif Altıkulaç’ın daveti üzerine Esnaf odasında sabah kahvaltısında buluştular. Çiğli Esnaf Kredi Kefalet kooperatifi başkanı Taner Cömert’inde hazır bulunduğu kahvaltıya ayrıca CHP ilçe başkanı Mert Özcan, Ak parti ilçe başkan yardımcısı Fuat Cömert, Ak Parti Çiğli meclis üyesi adayı Mahmut Polat, DSP meclis üyesi adayı Ali Bahar, Saadet partisi meclis üyesi meclis üyesi adayı Oktay Karaçelik katıldılar.

Esnaf Odası başkanı Arif Altıkulaç yaptığı konuşmada” Çiğli belediye başkan adaylarımızın kahvaltımıza katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür ederiz. Makamlar gelip geçicidir. Biz Çiğlili olarak yarında bir arada olacağız. Bu seçim sürecince saygı ve Çiğlili olma kültürünü oluşturarak çalışmalarına sürdüreceğinize inanıyorum. Bizim Esnaf odası olarak seçilecek başkan adaylarımızdan taleplerimiz olacaktır. Belediyedeki esnaf komisyonluğunun başında esnaf odasının bir temsilcisinin olması yada esnaflığı bilen tecrübeli birilerinin olması, Çalışma saatleri diğer ilçelerdeki gibi esnek olması özellikle büfeler, içkili restoranlar, İşyeri ruhsatlarının alınmasında mevzuatının kolaylaştırılması, Kermes veya benzeri etkinliklerin Çiğli merkez sınırları dışında yapılması esnafa zara uğratılmamasının dikkate alınması bizleri mutlu edecektir”dedi.
Çiğli Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi başkanı Taner Cömert yaptığı açıklamada “31 Martta yapılacak olan Çiğli Belediye Başkanlığı yarışında adaylar birbirlerine gereken saygıyı göstermekte oldukça özen gösteriyorlar. Biz hem bir vatandaş hem de bir yönetici olarak bu duruma seviniyoruz. Çiğli Belediye Başkanı seçilecek arkadaşımız, "kurumlar arası güç birliğine" önem vermeli ve özen göstermeli. Belediye Başkanı olunca "cicim" ayları kısa sürede "geçim" aylarına dönmemeli. Bencillik, kibir, ego tatmini, kapris, şeytana uyma gibi yakın geçmişte tanık olduğumuz örneklerden ders çıkararak görev aşkı ve vazifenin kutsallığı ilkesi ile makam doldurulmalı.

Çiğli Çarşısında ve pazarında esnafın yüzüne tebessüm katmak ve Onların gönüllerine dokunabilmek için belirli zaman dilimlerinde Belediye Başkanı, Kaymakam Bey ile birlikte, Esnaf Odası, Esnaf Kefalet Kooperatifi ve Şoförler Odası Başkanları'nı da yanına alarak omuz omuza yürüyebilmeli. Bu güç birliği, ilçemizde bulunan 7 bölgeden toplum insanının "fikir birliği" yaratmasına da yardımcı olacaktır. Biz Esnaf Teşkilatlarının Yöneticileri, yeni Seçilecek Belediye Başkanı arkadaşımızın görevine adapte olmasında yardımcı olur, esnaflarımızın dilek, temenni ve sorunlarının çözümleri noktasında köprü oluştururuz. Bunları Belediye Başkanı bizden talep ederse ancak Esnaf Teşkilatlarının yöneticileri olarak biz de canı gönülden sunarız, yok eğer gerek görülmezse o zaman "tarihe bir dön de bakıver" deyip ilçemizde kayıp bir 5 yıl daha geçiririz. Tüm adaylarımızın söylediklerimize toplum ve esnaf yararına katıldıklarını temenni ediyor, hepsine ayı ayrı üstün gayretler diliyoruz” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum