BEN DEĞİL BİZ YÖNETECEĞİZ

AK Parti Ödemiş’in belediye başkan adayı Münir Bezmez (58) 1994-1999 yılları arasında henüz 33 yaşındayken belediye başkanı oldu. DYP Genel Başkanı Tansu Çiller’in “devam et” şeklindeki tüm ısrarlarına rağmen

BEN DEĞİL BİZ YÖNETECEĞİZ

AK Parti Ödemiş’in belediye başkan adayı Münir Bezmez (58) 1994-1999 yılları arasında henüz 33 yaşındayken belediye başkanı oldu. DYP Genel Başkanı Tansu Çiller’in “devam et” şeklindeki tüm ısrarlarına rağmen

BEN DEĞİL BİZ YÖNETECEĞİZ
13 Ocak 2019 - 14:25

AK Parti Ödemiş’in belediye başkan adayı Münir Bezmez (58) 1994-1999 yılları arasında henüz 33 yaşındayken belediye başkanı oldu. DYP Genel Başkanı Tansu Çiller’in “devam et” şeklindeki tüm ısrarlarına rağmen seçimlere üç ay kala “aday olmayacağım” açıklaması yaptı. Bu kararından o zaman 9 yaşındaki oğlunun annesine, “Babam eve hep geç geliyor. Sabah erken gidiyor. Başka bir evde mi yaşıyor?” sözleri etkili oldu. Bezmez, o günden bu yana siyasetten hiç kopmadı. Bezmez, “Şuanda mevcut belediye başkan aday adaylarının en genciyim. Heyecanımı hiç kaybetmedim. Geçen süreçte birçok konudan ders çıkardım. Tecrübemle önümüzdeki dönemde çok iyi işler yapacağız. Ödemiş’te seçimi AK Parti olarak alacağız” dedi.
demiş Belediye Başkanı AK Partili Mahmut Badem, sağlık sorunları nedeniyle yaklaşık bir yıl önce aday olmayacağını açıkladı. Parti genel merkezi Ödemiş’te eski belediye başkanlarından Münir Bezmez’i aday gösterdi.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN HAYRANIYIM!
Bezmez, 1999’da kendi isteğiyle aday olmadığını ve bunu seçimlere üç ay kala kamuoyuna duyurduğunu belirterek, “1994’te Ödemiş Belediye Başkanı olduğumda Recep Tayyip Erdoğan da İstanbul Büyükşehir Belediye başkanıydı. Kendisinin yakın takipçisi ve hayranıydım. Aday olmayacağımı açıkladığımda Tansu Çiller arayarak, ‘Sen partimizin adayısın’ dedi ama ben bıraktığımı söyledim. Başkanlığım dönemin yaptıklarımızla Ödemiş’te, yani 5 yıllık süreçte gerçekten çok iyi işler yaptık. Kentin 20 yılını planladık. Benden sonra gelen başkanlar da ortaya koyduğumuz projeleri devam ettirdiler” dedi.


33 YAŞINDA BAŞKAN OLDUM. KENDİMİ ÇOK KAPTIRDIM!
AK Partili Ödemiş Belediye Başkan adayı Bezmez, henüz 33 yaşında belediye başkan adayı olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi: “Kendimi çok kaptırmıştım. Sabah çok erken evden çıkıp gece geliyordum. Sürekli sahadaydım. 5 gün çocuklarımı görmediğim oldu. O zaman oğlum 9 yaşındaydı. Bir kahvaltıda annesine, ‘Babamın başka bir evi mi var? Eve geç geliyor. Sabah erken gidiyor’ demiş. Bu sözden çok etkilendim. Ailemi çok ihmal etmiştim. Çekilmeyi de bilmek lazım diyerek, aday olmadım. Mimarlık yapıyorum. Hiçbir zaman da belediyecilikten kopmadım. Belediye çalışmaları ile iç içe oldum. Recep Tayyip Erdoğan hayranı olduğum için bir şekilde AK Parti’ye her seçimde destek verdim. 2014’te Mahmut Başkanımıza elimizden gelen desteği verdik. Kızım Yasemin meclis üyesi. 24 Haziran genel seçim öncesi partimizin SKM başkanlığı görevinde bulundum” dedi.


HEYECANIM VAR. YİNE GENÇ BAŞKAN OLACAĞIM!
1994’te ilk belediye başkanı olduğundaki heyecanını koruduğunu vurgulayan AK Partili Bezmez, “58 yaşındayım. Mevcut belediye başkan aday adayları arasında en genci yine benim. (gülüyor) Yine genç başkan olacağım. Aynı heyecanımı koruyorum. Artık tecrübem de var. Görevi bıraktıktan sonra, ‘şurada yanlış yaptım ya da iyi ki şunu yapmışım’ dediğim şeyler oldu. Hep ders çıkardım. Belediye çalışmalarını yakından takip ettim. AK Parti olarak Ödemiş’te seçimi kazanacağız” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum