‘Benden Adam Olmaz!’

‘Av Mevsimi’ Filminin Şarkısı, ‘Şehrin Azizleri’ne Emanet:

‘Benden Adam Olmaz!’

‘Av Mevsimi’ Filminin Şarkısı, ‘Şehrin Azizleri’ne Emanet:

‘Benden Adam Olmaz!’
19 Kasım 2018 - 22:59

Başrollerini Şener Şen ve Cem Yılmaz’ın paylaştığı ‘Av Mevsimi’ sinema filminin unutulmaz şarkısı ‘Benden Adam Olmaz’, Şehrin Azizleri grubunun yorumuyla yeniden müzikseverlerin beğenisine sunuluyor.

Sözü ve müziği Ali Seval’e ait olan ‘Benden Adam Olmaz, Cenk Eroğlu prodüktörlüğünde ve aranjesiyle, Armağan İnal tarafından kliplendirildi. Şarkının vokallerinde ise Ete Kurttekin ve Cenk Eroğlu var.

30 Ağustos 2000 yılında Çanakkale'de temelleri atılmış olan Şehrin Azizleri, 18 yıllık müzik serüvenleri boyunca vokalleri Murat Uysal önderliğinde birbirinden kaliteli ve yetenekli müzisyenlerle sahnede kader birliği yapma fırsatı buldu.

Bu süre zarfında 2006-2009 Zeytinli Rock Festivali, Kent Rock Fest Kemancı, RockA Fest. İzmir, Çanakkale Troya Festivali gibi Ulusal ve Uluslararası bir çok özel ve önemli etkinlikte Rock müzik dünyasına kendisini kanıtladı.

Başta Çanakkale Hayal Kahvesi olmak üzere, İstanbul Beyoğlu Hayal Kahvesi, İstanbul Kemancı, İzmir Ooze Venue, Dungeon, Beri Blues, Opus, Dorock XL vb. gibi Ülkenin özellikle Marmara ve Ege bölgelerinde faaliyet göstermiş ve göstermekte olan bir çok kaliteli ve çizgi üstü Rock mekanında uzun yıllar  performansını sergiledi.

Ayrıca, sosyal medya kavramının daha bilinmediği yıllarda Rock Müziğin sanal dünyadaki lokomotif üsleri olan  Anatolianrock.com, Garaj.org ve MySpace gibi birçok platformda yayınladığı besteleri ''Şu Yaptığına Bak'' ve ''Geri Ver'' gibi kayıtlarıyla çok pozitif geri dönüşler alarak adından daha fazla söz ettirmeyi başardı.

Kendi müziğini üretmeye ve sahnede dinleyicisiyle paylaşmaya yıllarca devam eden Şehrin Azizleri'nin yolu, özellikle Rock Müzik türünde ülkenin en önde gelen gitarist, aranjör ve prodüktörlerinden biri olan ünlü isim Cenk Eroğlu ile kesiştiğinde, artık ülke çapında müziğini geniş kitlelere paylaşmak için bir Albüm yayınlamak fikri tabii ki kaçınılmaz oldu.

Şehrin Azizleri şimdi albümden hemen önce “Benden Adam Olmaz” adını taşıyan ilk teklisini, 2645 Records etiketiyle dinleyicileriyle buluşturuyor.


KLİP TEASER LİNKİ:

https://www.youtube.com/watch?v=g0S5938fZOM

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum