CHP'de hayal kırıklığı: 297 kişi

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Başkanlık ve Milletvekili Genel Seçimlerinde CHP’den Milletvekili adayları olan Ecz. Yunus Dündar ve Öztürk Yılmaz seçim startı için Ardahan’a geldiler…

CHP'de hayal kırıklığı: 297 kişi

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Başkanlık ve Milletvekili Genel Seçimlerinde CHP’den Milletvekili adayları olan Ecz. Yunus Dündar ve Öztürk Yılmaz seçim startı için Ardahan’a geldiler…

CHP'de hayal kırıklığı: 297 kişi
31 Mayıs 2018 - 09:20

Çamlıçatak Köyü girişinde CHP Ardahan İl ve Merkez İlçe Örgütü tarafından düzenlenen araç konvoyuyla karşılanan Dündar ve Yılmaz, kent merkezinde tur atarak Kongre Caddesi üzerinde bulunan Parti binasının önünde halka hitap ettiler. 

ÖZTÜRK’ÜN ADAY GÖSTERİLMESİYLE CHP YERLE YEKSAN OLMUŞ DURUMDA

CHP’deki zoraki buluşma alana ve partililerin yüzlerine de yansıdı. Morallerin bozuk, heyecansız ve katılımın az olması dikkatlerden kaçmadı. 
CHP tabanı, 5 İlçe örgütü, İl başkanı ve 2 Belediye Başkanına karşın Ardahan’a gönderilen Öztürk Yılmaz’ın 24 Haziran’da sandıktan çıkması çok zor ve neredeyse imkansız gözüküyor. Öte yandan Hanak ve Damal belediye Başkanlarının da CHP’nin seçim startına katılmaması Öztürk Yılmaz’a olan aşırı tepkiden kaynaklandığı ileri sürüldü. 

Seçildiği günden itibaren Ardahan’a, ilçelere, köylere ve özellikle Damal İlçesine bir gün olsun uğramayan, halkın sorunlarını dinlemeyen Öztürk Yılmaz’ın 24 Haziran için Ardahan’a gelip gördüğü manzara karşısında şok olduğu görüldü. 

‘CHP’nin kemik oyu nerede?’ diye soran partililer ise yaşanan başarısızlıktan dolayı Öztürk Yılmaz’ı sorumlu tuttular.  Gençliğin olmadığı, kadınların ilgi alaka göstermediği CHP mitingine, özellikle Hanak, Çıldır, Posof, Göle ve Damal’da CHP’li seçmenin olmayışı 24 Haziran’da yaşanacak başarısızlığın habercisi olarak yorumlandı!

CHP’in 2. Sıra Milletvekili adayı Eczacı Yunus Dündar’ın yakın çevresi, akrabaları ve sevenlerinin dışında alanda kimsenin bulunmadığı görülürken, CHP Ardahan’da seçimi nasıl kazanacak? soruları sorulmaya başlandı. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel seçimlerine 25 gün var, bakalım CHP o zaman kadar kırgınlıkları ortadan kaldırıp normalleşme sürecine girecek mi? Yoksa 24 Haziran’a kadar durumu idare edip, kazansa da kaybetse de CHP’de büyük kıyım mı başlayacak? Hep birlikte bekleyip sonucu göreceğiz. 

CHP Genel Merkezi tarafından gözden çıkarılarak Ardahan gibi riskli bir bölgeden Milletvekili adayı gösterilen Öztürk Yılmaz’ın CHP Genel Başkan Yardımcısı olduğu halde İstanbul veya Ankara’dan 1. Sıralarda aday gösterilmemesi CHP’nin bu adamdan kurtulmak için böyle bir formül geliştirdiği ileri sürüldü!

YORUMLAR

  • 0 Yorum