Çıldır’lılar Bahar Şenliğinde Buluştu

Ardahan ili Çıldır İlçesi Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bahar Şenliği etkinliği düzenledi. Etkinliğe dernek başkanı ve yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda konuk katıldı.

Çıldır’lılar Bahar Şenliğinde Buluştu

Ardahan ili Çıldır İlçesi Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bahar Şenliği etkinliği düzenledi. Etkinliğe dernek başkanı ve yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda konuk katıldı.

Çıldır’lılar Bahar Şenliğinde Buluştu
25 Mayıs 2016 - 20:43

Ardahan ili Çıldır İlçesi Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bahar Şenliği adı altında bir sosyal dayanışma etkinliği düzenledi. Etkinlik Bayraklı’da bulunan dernek binasının bahçesinde gerçekleşti. Açık havada gerçekleşen bahar etkinliğine iş ve siyaset dünyasından önemli temsilciler katıldı. Hemşehri ve konuklarına konuşmak yapmak için derneğin başkanı Durmuş Akçay söz aldı. Konukların isimlerini tek tek okuyup selamlayan Akçay, sözlerine “buluşmamız mübarek Berat Kandil’ine denk geldi. Denk gelmesi bilinçli olarak gerçekleşmedi. Dayanışma ve yardımlaşma amaçlı etkinliklerimiz her zaman olacaktır” şeklinde devam etti.

Kuran-ı Kerim Okundu

Etkinliğin Berat Kandili’ne denk gelmesi münasebetiyle Dernek Yönetimi tarafından halka, dökme lokma dağıtıldı. Ardından İmam İlham Metin tarafından Kuran-Kerim okundu. Konuklarla beraber dua edildi.

Sepetini Kapan Geldi

Piknik havasında geçen şenliğe aileler yemek sepetleriyle geldiler. Davetliler dernek yönetimi tarafından dernek binasının bahçesinde hazırlanan masalarda yemeklerini yedikten sonra çalgı eşliğinde halaya durdu. Şenlik gece geç saatlere kadar sürdü.

Plaket dağıtıldı

Ardahan ili Çıldır İlçesi Kültür ve Yardımlaşma Derneği kurucularına sundukları katkı ve yaptıkları çalışmalarından dolayı dernek Başkanı Durmuş Akçay tarafında plaket verildi. Dernek başkanı Akçay ise plaketini iş adamı Murtaza Çağlar tarafından aldı.

Bahar şenliği programı  Grup Parimli Kardeşler  müzik grubunun sunduğu müzik şöleni eşlğinde çekilen halaylar ardından son buldu.

Katılan Konuklar

Açık havada gerçekleşen bahar etkinliğine Ardahan  ili Çıldır İlçesi Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Durmuş Akçay ile dernek yöneticileri,  Bornova  Belediye Başkan Yardımcısı  Eray Büyük, Kars Ardahan Iğdır federasyonu başkanı Doğan Kılıç, Kars Dernek Başkanı Şentürk Apaydın, Yamanlar Sarıkamış İlçesi Derneği Başkanı Canip Namlıoğlu, Manisa Ardahanlılar Derneği Başkanı Ayhan Yaşar, Bayraklı Belediyesi Meclis Üyeleri, Ardahan Hanaklılar Derneği Başkanı Oktay Güler ile yöneticileri, iş adamı Önder Canpolat işadamı Murtaza Çağlar  Karslılar Grubu Kurucu Başkanı Selim Tosun İzder Başkan Yardımcısı Hamit Laçinoğlu ve  Ege Metropol Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Taşlıçay ile İzmir’de yaşayan çok sayıda Ardahanlı katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum