Hanaklılar Derneği’nde “Anneler Günü” Şöleni

Ardahan İli Hanaklılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği anneler günü etkinliği bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Yüzlerce kişinin katıldığı anneler günü etkinliğine katılan annelere çekilişle ödüller verildi. Yılın annesi bu yıl şehit eşi Adalet Odabaş’a verildi.

Hanaklılar Derneği’nde “Anneler Günü” Şöleni

Ardahan İli Hanaklılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği anneler günü etkinliği bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Yüzlerce kişinin katıldığı anneler günü etkinliğine katılan annelere çekilişle ödüller verildi. Yılın annesi bu yıl şehit eşi Adalet Odabaş’a verildi.

Hanaklılar Derneği’nde “Anneler Günü” Şöleni
25 Mayıs 2016 - 20:31

Hanaklılar Derneği’nin Bayraklı ’da bulunan lokalinde gerçekleşen etkinlik, İzmir’de yaşayan Hanaklıları buluşturdu. Etkinliğe katılmak için Ardahan’dan İzmir’e gelen Hanak Belediye başkanı Ayhan Büyükkaya hemşerilerini yalnız bırakmadı.

 

BAŞARILARIMIZDA ANNELERİMİZİN PAYI ÇOK BÜYÜK

Açılış konuşmasını yapan Hanaklılar Derneği başkanı Oktay Gülen konuşmasından önce yönetim kurulunu yanına aldı. Gülen yönetimiyle beraber şu mesajları verdi, “Bu anlamlı günde sizinle birlikte olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Eşim Necla Hanım başta olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutluyor sağlık ve huzur dolu bir hayat diliyorum. Eğer bu etkinliği yapıyorsak şimdiye kadar görev yapmış dernek yöneticilerimize ve siz değerli üyelerimize borçluyuz. Eğer Hanaklılar Derneği olarak bir başarıya ulaşmışsak değerli annelerimizin payı çok büyüktür.”

 

SİZE KUCAK DOLUSU SELAM GETİRDİM

Gülen’in ardından İzmir’deki hemşerilerine seslenen Hanak Belediye başkanı Ayhan Büyükkaya, “ Size Ardahan’dan, Kuzey Anadolu’dan, Hanak’tan, Çıldır’dan kucak dolusu selam getirdim. Buraya ikinci gelişim. Muhteşem bir atmosfer. Bu tabloyu görünce gurur duydum” dedi.

 

BUGÜN ANNELERİMİZE BARIŞ HEDİYE EDELİM

Büyükkaya konuşmasını , “ Gözyaşı olmada, savaş olmadan barış içerinde nice anneler günü kutlamayı diliyorum. Bir ülkede gözyaşı akıyorsa anneler gününü kutlamanın bir anlamı yoktur. Ağlayan annenin anneler günü olmaz. Bugün annelerimize barışı hediye etmeliyiz. Umarım önümüzdeki süreçte barış ve demokrasi hakim olur” sözleriyle sonlandırdı.

 

ŞEHİT ANNESİ YILIN ANNESİ SEÇİLDİ

Her yıl geleneksel olarak yılın annesini seçen dernek yönetimi, bu yıl şehit eşi Adalet Odabaş’ı yılın annesi seçti. Odabaş’a yılın annesi plaketini Hanak belediye başkanı Ayhan Büyükkaya verdi. Büyükkaya Hanak Belediyesi adına şehit annesine Hanak’ı temsil eden üzerinde yöresel kıyafetlerin bulunduğu bir bebek hediye etti.

 

MİNİK YAREN’DEN ANNE ŞİİRİ

11 yaşındaki Yaren Kara ‘anne’ şiirini okudu. Sosyolog Gönül Saran Kara ise anneler gününün önemine vurgu yapan bir konuşma gerçekleştirdi. Kara anneler gününün dünyada ilk kez 1908 yılında ABD’de, Türkiye’de ilk kez 1955 yılında kutlandığını söyledi.

 

EMEKTARLARA PLAKET

Dernek yönetimi, önceki dönem dernek başkanlarına ve derneğe katkıda bulunanlara plaket verdi. Eski başkanlara ve iş adamlarına plaketlerini dernek yöneticiler takdim etti.

 

HALAYLAR ÇEKİLDİ, ÖDÜLLER VERİLDİ

Etkinliğe katılanlar doyasıya eğlendi. Hanaklı kültür bakanlığı sanatçısı Turgay Demir’in şarkıları eşliğinde halaylar çekildi. Çekilişler yapıldı ve ödüller dağıtıldı. Çekilişle birlikte Çeşme’de çift kişilik tatil, 250 TL hediye çeki, 24 parça Güral porselen yemek takımı, elektrikli süpürge, ütü, saç kurutma makinesi gibi hediyeler dağıtıldı.

 

KİMLER KATILDI?

Etkinlikte iş ve siyaset dünyasından önemli isimler de hazır bulundu.  Bornova belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Erbay Kara, Bayraklı Belediyesi meclis üyeleri Fatma Atalay ve Fahrettin Orandı, Hanaklı iş adamları Ersoy Turan, Önder Canpolat, 2015 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olan Murtaza Çağlar, Ege Metropol Gazetesi imtiyaz sahibi Murat Taşliçay, Sağlık Sen İzmir üniversiteler komisyonu başkanı Ertan Kara, Gaziemir Belediyesi fen işleri müdürü Erkan Demir, Çıldırlılar dernek başkanı Durmuş Akçay, Öz Sivaslılar dernek başkanı Erdoğan Bayındır, Kars-Ardahan-Iğdır dernek başkanı Şentürk Apaydın ve yönetim kurulu üyeleri ve birçok STK temsilcisi ile yüzlerce Hanaklı vatandaş katıldı. 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum