İYİ PARTİDEN İYİ BİR ADAY

İyi Parti Karşıyaka ilçe kurucu başkanı Mehmet Yıldırım

İYİ PARTİDEN İYİ BİR ADAY

İyi Parti Karşıyaka ilçe kurucu başkanı Mehmet Yıldırım

İYİ PARTİDEN İYİ BİR ADAY
09 Şubat 2019 - 10:30

EMİR ATİLHAN: EGE METROPOL GAZETESİ

İyi Parti Karşıyaka ilçe kurucu başkanı Mehmet Yıldırım genel merkezce yapılan değerlendirmeler sonucu Karşıyaka belediye başkan adaylığına layık görüldü, yılların usta siyasetçisi Yıldırım şehircilik konusundaki tecrübe ve birikimleriyle, adaylık için en uygun isim olduğu Karşıyakalı vatandaşlar tarafından kabul görüyor, sevilen iş adamı Yıldırım'ın başkan seçildiği takdirde ilçeye çok önemli kazandırımları olacağı biliniyor.

MEHMET YILDIRIM, ÖZGEÇMİŞİ…
1969 yılında Karşıyaka’da doğdu.
İlk öğrenimini Karşıyaka Lisesi Ortaokul Bölümünde, Lise öğrenimini ise Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi Yapı Bölümü'nde tamamladı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi2ni bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilgiler Bölümü'nde Eğitim Sosyolojisi dalında Yüksek Lisans yaptı.

1989 yılından bu yana, yaklaşık 70 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan aile şirketinde iş hayatını sürdürüyor.

1991 yılında ,bir Cumhuriyet Öğretmeni olan Emine Yıldırım'la evlendi. Sevim ve Oğuzhan adında iki çocuk babasıdır.

Halen Karşıyaka Birliği Dernekler Federasyonu Başkanlığı yapan Mehmet Yıldırım , Türkiye Yapı Teknikerleri ve Teknisyenleri Derneği , BESİAD-Bostanlı Esnaf Sanayici İş Adamları Derneği, ESTOB-Ege Sivil Toplum Birliği, Karşıyaka Atatürkçü Düşünce Derneği,Korunmaya Muhtaç Çocuklar Derneği, Karşıyaka Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü, Karşıyaka Spor Kulübü gibi Sivil Toplum örgütlerinin de yönetim kurulu üyesi olarak görevler almıştır.

Mehmet Yıldırım ve ailesi, başta Sağlık Ocakları,Okul, Cami olmak üzere, doğup büyüdükleri ve içinden geldikleri Karşıyaka’ya ve Karşıyakalılara gönüllü olarak sosyal ve toplumsal destek vermeye devam etmektedirler.

1985 yılında siyasi yaşamına Demokratik Sol Parti'de başlayan Mehmet Yıldırım, gençlik komisyonlarından başlayarak il ve ilçe başkanlıkları dahil partinin her kademesinde görev yapmıştır. 2009 yılında Demokratik Sol Parti’den Karşıyaka Belediye Başkan Adayı olarak yerel seçimlere katılmıştır.
2017 yılı Aralık ayına kadar İYİ Parti’de Kurucu İlçe Başkanı olarak görev yapmıştır.

Mehmet Yıldırım; Karşıyaka’mızda doğan, yaşayan, dünyanın dört bir yanından gelerek Karşıyaka’mızda yaşamayı tercih eden, ekmeğini, kendisinin ve çocuklarının geleceğini Karşıyaka’mızda arayan herkese ayrımsız hizmet edebilme, acı-tatlı günlerinde yanlarında olabilme, onların güzel ve mutlu geleceğine katkı verebilme şansını elde edebilmek için, kurucu ilçe başkanı olduğu İYİ Parti’den Karşıyaka Belediye Başkan Adayı olmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum