YÜKSEL'DEN CEPHE ÇAĞRISI

CHP'DEN MALİ MÜŞAVİRLERE TEBRİK VE DESTEK ZİYARETİ.

YÜKSEL'DEN CEPHE ÇAĞRISI

CHP'DEN MALİ MÜŞAVİRLERE TEBRİK VE DESTEK ZİYARETİ.

YÜKSEL'DEN CEPHE ÇAĞRISI
27 Mayıs 2016 - 17:26

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, İzmir Serbest  Muhasebeciler ve Mali Müşavirler odası başkanlığına yeni seçilen Vedat Adak'a tebrik ziyareti gerçekleştirdi. Yüksel ziyarette, metro  durağında  sergilenen heykele yapılan saldırıyı da kınadı.

Ziyarete bazı il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gerçekleştiren Alaattin Yüksel "Meslek birliklerini çok önemsiyoruz. Baskılara karşı bir demokrasi cephesi oluşturmamız gerek" dedi. Yüksel,sözlerini şöyle sürdürdü..

YILDA 7 ŞEHİTTEN, GÜNDE 7 ŞEHİTE

Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler odamızın gerçekleştirdiği seçimlerde üyelerinin büyük desteğini alarak başkanlığına seçilen Sayın Vedat Adak'ı ve yönetimini tebrik etmek içim buradayız. Yeni görevlerinde hayırlı olsun diyor, başarılı olacaklarına inanıyoruz. Meslek örgütleri bizim için çok önemli. Türkiye olağan üstü durumlardan geçiyor. Kendi barışımızı sağlayabilmiş değiliz. 14 yıldır iktidarda olan AKP hükümetleri, Atatürk'ün "Yurtta Barış Dünyada Barış" şiarını tam tersine çevirmiş durumda. 2007 yılından itibaren daha da sertleşen kaos ve nefret siyasetleri, Türkiye'yi bugünkü hale getirmiştir. Dönemin başbakanı,bugünün cumhurbaşkanı olan muktedir, zaten kendileri için demokrasinin bir amaç değil araç olduğunu, vakti zamanı geldiğinde, demokrasi treninden ineceklerini söylemişti. Bu tutum ve anlayışla birlikte ülkede her şey bozulmaya, tıkanmaya başladı. iktidara geldiklerinde yılda sadece 7 şehit verilmişti. bugün neredeyse günde 7 şehit verir hele geldik. İşsizlik yüzde 8'di, AKP döneminde yüzde 10'nun altına düşmedi. Bugün TÜİK'in tüm çarpıtmalarına, rakam oyunlarına rağmen oran yüzde 12'lerde ki, gerçek oran yüzde 14'ün bile üstünde. Türkiye Cumhuriyetin ilk yıllarında savaş ortamında bile yüzde 5 büyümeyi başarmışken,  2005 yılından bu tarafa, ortalama yıllık büyüme rakamı ancak yüzde 3'tür. Ülkede her anlamda kaos yaşanıyor. Tüm krizler baskıyla, çarpıtmalarla, bastırılmaya çalışıyor ama sonuç ortada.

DEMOKRASİ CEPHESİ ÇAĞRISI

Tüm Türkiye'de olduğu gibi İzmir'de de demokratik kitle örgütlerinin ve odaların baskı altına alındığını ifade eden Yüksel " Bugün İzmir'de bile demokratik hak arayışlarına izin verilmez durumda. Nerdeyse Basın açıklaması yapmak bile yasaklandı. Yapanlar hakkında hemen bir cadı avı başlıyor, insanlar açığa alınıyor işsiz bırakılıyor ve haklarında davalar açılıyor. Bu  olağanüstü durum karşısında demokratik duruş sergileyecek, mücadele edecek bir cephe oluşturmamız gerek. Bunun içinde meslek birliklerimizi ve demokratik kitle örgütlerimizi çok önemsiyoruz. Mali Müşavirler odamızla ortak yapacağımız çalışmalar içinde hazırız" dedi.

 

ADAK, MÜCADELEDE ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ

CHP İzmir İl Başkanlığının kendilerine yapılan ilk örgütlü ziyaret olduğunu belirten  İzmir Serbest  Muhasebeciler ve Mali Müşavirler odası başkanı  Vedat Adak'ta, konuşmasında şunları söyledi.

CHP İzmir İl Yönetiminin ziyaretinden çok mutlu olduk. Odamıza yapılan ilk örgütlü ziyaret olduğu için, ayrıca kurulunuzda ve meclis üyeleriniz arasında meslektaşlarımıza yer verdiğiniz içinde çok mutluyuz. Türkiye'nin içinde bulunduğu kaos hali malum. Ekonomik anlamda yaşadıklarımızı zaten bakanımız kendi ağzından yaptığı "Yaşanan yalancı bahardır" açıklamasıyla özetledi. İstatistik Kurumu rasyonel olmayan değerlendirmelerle, işsizliği ve enflasyonu olduğundan daha iyi göstermeye çalışıyor. Enflasyon değerlendirmesi pinpon topu üzerinden yapılıyor. Çözüm süreci diye başlanıp, Orta doğuda ki kaosun bir parçası haline geldiğimizi görüyoruz.Demokratik kitle örgütleri olarak bu duruma dur demeliyiz. Odamızın seçimlerinde de demokrasi dışı çalışmalara rastladık. Seçimlerimizde, yönetimde nispi temsil uygulaması getirdiler. Bu yolla yönetimi ele geçirmeyi, içimize sızmayı amaçladılar. Ama meslektaşlarımız çağdaş demokratlar olarak buna gereken cevabı verdiler. Bu mücadeleyi ülke genelinde de, payımıza düşen ne varsa gerçekleştirmeye hazırız. Ortak çalışmalarla sizleri bilgilendirmek ve bizim sorunlarımızı meclise taşımanız konusunda sizden destek alacak olmak bizi çok mutlu etti. Özellikle meslektaşlarımızın üzerindeki angarya işlerin artık alınması gerekiyor. Bu anlamlı ziyaret için Sayın İl Başkanı Alaattin Yüksel'e ve yönetimine tekrar çok teşekkür ediyorum.

HEYKELE SALDIRIYA KINAMA

Ziyaretin sonunda, İzmir Metrosu İzmirspor metro durağında sergilenen bir sanat eserine yapılan saldırıyla ilgili açıklama yapan CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel  " Büyük üzüntü ve şaşkınlık içindeyim İzmir gibi bir kentte bu saldırı akıl alır şey değil. Türkiye'de bu çağda bir heykele, sanat eserine saldırmak tam bir ilkelliktir. Bu saldırıları, insanlaşma eyleminin tamamlayamamışlar gerçekleştirebilir. Bu saldırıların zemini, 14 yıldır Sanatın içine tüküren, dozerlerle heykelleri yıkan AKP iktidarının zihniyeti hazırlamıştır. Bu saldırıda, AKP İzmir il örgütünün de tutumu ve açıklamaları büyük rol oynamıştır. Sanata ve sanatçıya nefretle yaklaşılmasını sağlayan bu tutumu da, bu ilkel saldırıyı gerçekleştirenleri de kınıyorum. Dilerim hak ettikleri cezaları alırlar" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum