HAKAN KOŞTU "BENDE VARIM" DEDİ

BEKLENEN GÜN GELDİ, HAKAN KOŞTU İLÇE BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA EDEREK BERGAMA BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY ADAYI OLDUĞUNU AÇIKLADI.

HAKAN KOŞTU "BENDE VARIM" DEDİ

BEKLENEN GÜN GELDİ, HAKAN KOŞTU İLÇE BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA EDEREK BERGAMA BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY ADAYI OLDUĞUNU AÇIKLADI.

HAKAN KOŞTU "BENDE VARIM" DEDİ
05 Aralık 2018 - 18:07

Tahsin TUNA /Bergama 
Bergama Ak Parti ilçe Teşkilatında ilçe Başkanlık görevini sürdüren Hakan Koştu, sabırlı bekleyişin ardından görevinden istifa ederek, Bergama Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
Ak Parti Kurucu Üyelerinin, görev yapmış eski İlçe Başkanlarının ve partili üyelerin yoğun katılımı ile parti binasında gerçekleşen törende konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Hakan Koştu, İlçe Başkanı olarak hizmet ettiği Başkanlık görevinden istifa ederek teşkilat üyelerinin aşırı ısrarı üzerine Bergama Belediye Başkanlığına kendisinin de aday adayı olduğunu açıkladı.


Hakan Koştu, basına ve Partililere hitaben yaptığı konuşmasında şu açıklamalarda bulundu. " Ak Partide görev almak, hizmet etmek gerçekten bir ayrıcalıktır. Biz bu ayrıcalığı uzun yıllar geçmişten bu güne kadar büyüklerimiz ile birlikte hizmet ederek yaşadık. İlçe Başkanlığı görevim süresince bir çok sorun yaşadık çözdüklerimizde oldu çözemediklerimizde. Lakin, 2009 yılından bu yana yani Bergama 10 yıllık geçmişinde içler acısı bir duruma gelmiştir. Gerek şehirde gerek köylerde çekilen sıkıntılar ortadadır. Bergama'da bu gün bir yerden bir yere gitmek imkansız hale gelmiştir. Bizler bu durumu düzeltmek için yola çıktık. Hükümetimiz bölgemizi çok önemsiyor. Yapılmayacak denilen büyük projelerin tümü yapılacak. Öncelikle dünya Projesi olan Çandarlı Limanı, ihale edilecek, iki yıl İZBAN Projemiz hayata geçirilecek ve 85. 000 M2 TOKİ arsamız ile halkımızı ev sahibi yapacağız. Belediye Başkanlığını aldığımızda şehir merkezinde halka Doğal gazın tamamını kendimiz acilen dağıtacağız. Eski Devlet Hastanemizin olduğu arsaya yeni bir Diş Hastanesi yaparak sağlıkta tamamlayıcı hizmet vereceğiz" dedi.
Hakan Koştu konuşmasında bunları niçin anlatma gereği duyduğunu ise şu sözleriyle dile getirdi. "Ak Parti hizmet yapmıyor diye konuşanlara cevap olsun diye anlatıyorum. Çevre yollarımız hızla tamamlanacak Serbest Bölge Planlamalarımız ile birlikte Bergama da öncelikli olarak işsizliğe, istihdama çare olacak Projeler üzerinde çalışarak yapacağımız hizmet önceliklerimiz bu yönde olacak şeklinde konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum