Ombre yapımı
Melis GENÇ

Melis GENÇ

Ombre yapımı

24 Eylül 2019 - 02:10

Merhaba, degerli okuyucular bu yazımda ombre konusunda bilmek istediginizin herseyi sizinle paylaşacagım ombre balyaj nasıl uygulanıra  geçmeden önce ombre balyaj nedir. Victoria Secret mankenleriyle tanıştıgımız ombrelerin hayatımıza giriş tarihi 2000 li yılların başına denk geliyor. Saç uçlarının renklendirilmesi ve saçın sanki  güneşten açılmış gibi görülmesidir ombre balyaj tam olarak saç uclarına geçişleriyle  harika ışıltı katar.

Kullanılan ürünün kalitesi markasıda çok önemlidir ve tabiki  teknik her işte oldugu gibi kuaförünüzün vizyonu saç analizi yüzünüze hangi rengin uyacagı konusunda sizi bilgilendirmesi cok önemli kısacası tecrübe ve deneyim. Her bayana her saç rengi gitmez ve her tende her saç rengi iyi durmaz. Ombre yaptırmak isteyen bayanlar için bir kaç bilgilendirme ombre çok iyi bir krepe atılarak saçtan alınan tutamların hepsinin eşit  şekilde alınması ve oryal in bi asimetri olusturularak fırça darbesiyle saça yedirilmesi sonuçu oluşan bir işlemdir.

Eskimiş ombrelerini yenilemek isteyen bayanlarda eski sarılar yeterince açıksa sarılar paketin içine alınmaz çünkü daha evelden açılmış bir saç tekrar açıcıya magrus kalırsa yanma ve kopmalar arkasından gelecektir en dogrusu saçın her tonun birbirine eşit olması için işlemi sonlandırmaya son 10 dakika kala acıcı uç sarılara sürülür ve yıkama işlemi yapılır saç yıkandıktan sonra krepeler saça zarar vermeden açılır ve bebek kumralı küllü sarı tonları bir çalışma isteniyorsa küllü tonlarda çila atılır günümüzde çok kullanılan loreal silwerı da küllü tonlar elde edilmesinde cok iyi bir sonuç saglar ve bu şekilde hayalinizdeki sarılara kavuşabilirsiniz.

Günümüzde kuaförlerin çogu konum ve profesyonelligine göre fiyat artışı gösteriyor. Ancak ünlü bir kuaför her zaman en iyisi degildir. Önemli olan sizi tanıyan bir kuaför olması çok iyi yüz analizi yapan teninize hangi tonların yakışacagını bilen sizinde teknigine ve tecrübesine güvendiginiz bir kuaför olmasıdır ve bunları bilen bir kuaför iyi bir kuafördür Haftanın üç gününü kuaförde geçiriyorsanız yüksek fiyatlar bütcenizi zorlayabilir. Kalite hiç bir zaman tesadüf deyildir ve çok iyi işçilik mutlaka yanında tecrübeyi getirir. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum