Bayraklı 80 İl ve 956 İlçeyi Gölgede Bıraktı
Murat TAŞLİÇAY

Murat TAŞLİÇAY

Bayraklı 80 İl ve 956 İlçeyi Gölgede Bıraktı

29 Ekim 2016 - 19:57

Ülkenin her köşesinde 29 Ekim Cumhuriyet kutlamaları…

Anadolu’nun en ücra köşesindeki ilçede de kutlandı 93 yıllık cumhuriyetimiz, büyük zaferimiz…

Nerede nasıl bir coşkuyla kutlandığını çoğumuz bilmeyiz. İl ve ilçeler ‘biz bize’, ‘siz size’ aile içi kutlamalar yaptı.

Ancak İzmir bambaşka. İzmir Cumhuriyetin kasası, İzmir Cumhuriyetin başkenti, İzmir Cumhuriyet bayramının Cumhuriyet bayramı gibi kutlandığı eşsiz bir şehir.

‘Biz bize’ kutlamalar yapan 80 ilin gözü İzmir’in üzerinde, 956 ilçenin gözü Bayraklı’da.

Cumhuriyeti 93 yıldır ilk günkü coşku ile kutlayan ve her yıl adından söz ettiren İzmir’in üzerindeydi tüm gözler. Büyükşehir belediye binasını bir perdeye dönüştüren; Işık, ses ve görüntü efektlerinden oluşan özel video mapping gösterisi sunan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başarısı yadırganamaz.

Ancak Büyükşehir’in bu unutulmaz gösterisinden daha çok konuşulan, Bayraklı Belediyesi gösterileri alkışı aldı.

2009 yılında kurulan bir ilçe… Henüz ikinci dönemini yarılamış bir belediye başkanı… Sadece 7 yıldır Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları düzenleyen bir belediye… Tecrübesi az, ama ortayı çıkardığı performans 100 yıllık bir birikimin sonucu gibi…

29 Ekim cumhuriyet kutlamalarında 80 il ve 956 ilçeyi geride bıraktı. Sadece İzmir’in değil Türkiye’nin gündemine oturdu. Tam 2123 kişi aynı anda zeybek oynadı, Türkiye haritası oluşturdu. Eşsiz bir görsel şölen ortaya çıktı. Televizyonlar, gazeteler, sosyal medya Cumhuriyet coşkusundan bahsederken Bayraklı’yı örnek gösterdi. Türkiye Bayraklı ile gururlandı. Bayraklı’daki gösteriler Türkiye için bir boy gösterisine dönüştü.

Bayraklı Sadece ulusal değil uluslararası bir başarıyı da elde etti. Dünyanın en büyük ülke haritası kategorisinde Guinness Rekorlar Kitabına girdi. Milli gururumuz tavan yaptı.

Sadece bu yılın başarısı da değil, geçtiğimiz yıllarda da buna benzer büyük organizasyonlar da düzenlemişti.

Bana sorarsanız boyundan çok büyük bir işe kalkıştı Bayraklı Belediyesi. Ve boyundan çok büyük işlerin üstesinden de geldi.  Birçok işten olduğu gibi bu işten de alnının akıyla çıktı.

Türkiye’deki ilçelerin yüzde 80-90’ına yakını 2123 kişiyi meydana indirmeyi başaramazken Bayraklı Belediyesi sadece 2123 kişiyle gösteri yaptı.

Cumhuriyete sahip çıkalım demek kolaydır. Ancak cumhuriyete sahip çıkmak zordur. Cumhuriyet bayramına sahip çıkmak 2123 kişiyle harita yapıp guinnes rekorlar kitabına girmektir. Cumhuriyet coşkusunu dünyaya göstermektir.

Bu büyük başarının arkasındaki ismi unutmamak lazım. Bayraklı’yı sıfırdan dönüştüren, Bayraklı’ya marka değeri kazandıran, Bayraklı’yı Guinnes rekorlar kitabına sokan belediye başkanı Hasan Karabağ bu büyük başarının asıl mimarı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum