33 ŞEHİT, 33 VATAN EVLADI 
NEZİHA ÖVÜNÇ

NEZİHA ÖVÜNÇ

33 ŞEHİT, 33 VATAN EVLADI 

01 Mart 2020 - 02:29

Hangi Türk korkar şehit olmaktan?Hangi Türk vatan için düşerde toprağa, ailesi vatan sağolsun demez ki...? Hangi Türk asker doğmaz ki? Hangi güç yeter ki Türk’ün gücüne? Hangi toplum Türk toplumu gibi savaşçı bir ırka sahiptir?
Dünya titremiş çağlar boyunca Türk’ün karşısında. Çin Setleri yapılmış, destanlar yazılmış. Türk kahramanlıkları dilden dile anlatılmış da, tarihi yok olsun diye tarih kitapları yakılmış. Ne Seyit Onbaşıları ne Nene Hatunları biter. Ne Kut-ul Amare ler, ne de Dünya savaşı bitirebilmiştir bu aziz milleti. Asla boyun eğmemiştir düşmana; Ne Hun, ne Selçuklu, ne Osmanlı, ne de Cumhuriyet döneminde. Bir şehit düşer bin şehit doğar bu topraklarda. Hiç bir Türk düşünmez vazifeye atılmak için içinde bulunduğu durumu.
Neyi var neyi yoksa çıkar er meydanına. Türk kanıdır damarında akan. Bu kan delidir, deli akar. Gözü karadır. İman gücü ile Allah daima yar ve yardımcısıdır. Elbette ki bu kudretli toplumun hem içerden, hem dışardan düşmanı da çoktur. Ama ne yapsalar başaramamışlardır. Başaramayacaklardır. Çünkü: Bu son ordusudur İslâmın... 

YORUMLAR

  • 0 Yorum