NEZİHA ÖVÜNÇ

NEZİHA ÖVÜNÇ

HERKES AKILLI

03 Eylül 2020 - 12:53

Kendini akıllı ilan eden herkesi akılsız ve cahil kabul eden insan, henüz insanlık vasıflarına erişememiştir. Kendisinden başka kimselerin farklılıklarına tahammül edemeyen; din, dil, ırk, etnik köken... gibi, farklılıkları idrak edemeyen insanlar kişilik ve karakter erdemine nail olamamıştır. Özgürlük naraları atarak, başkalarının özgürlüklerine tecavüz eden; kendi dininden habersiz olup, başkalarının dinine, kutsal kitabına, değerlerine saldıran bunu yaparken de kendini çağdaş ilan eden soytarıların giderek arttığı bir dönemden geçiyoruz.

Kendi cinsel tercihlerini topluma dayatmaya çalışan insanlar gördüğümüz gibi, adalet istiyoruz sloganını siper olarak kullanıp, gerçek niyetlerinin üstünlük elde etmeye çalışmak olduğunu perdeleyen insanların var olduğunu görmek artık pek şaşırtıcı gelmiyor. Haksızlık kendilerine yapıldığında haksızlık sayılırken, başkalarına yapıldığında haksızlık olmuyor. Torpil kendine yapılınca sorun yok. Başkasına yapılınca büyük sorun oluyor. Liyakatten bahsedilip, liyakatsiz insanlar makam sahibi oluyor. Çok çalışan işten atılırken, çalışmayan sadece yalakalıkla hayatını idame ettiren insanlar gözde eleman oluyor.

Çocuk yaştaki kızlarla birlikte olan kişiler zenginse çapkın, fakirse pedofili, kırsalda yaşayan bir insansa çocuk gelin sapığı oluyor. Peki çocuk yaştaki kızların düştüğü bu durum kimin umurunda? Kimi bu çocukları siyaset malzemesi, kimisi örgütlerine bir maşa, kimi ise sermaye olarak ağına düşürüyor. Riyakarlığın hat safha da olduğu; güzel, iyi, erdemli insanların sayısının az olduğu bu dönende herkes sağ duyulu olmak zorundadır. Kimse üstün değildir kimseden. Ne bir dirhem az, ne bir dirhem fazla. Daha kıymetli değildir senin canın bir başkasından. Karşındakini küçük gördüğün kadar küçüksün. Unutma!

YORUMLAR

  • 0 Yorum