Rumeysa Arslanboğan

Rumeysa Arslanboğan

Berceste

12 Şubat 2021 - 09:55

Tüm muhteşem hikayeler iki şekilde başlar: ya bir insan bir yolculuğa çıkar, ya da şehre bir yabancı gelir. Bizde her ikisi de oldu yabancı bir şehre giden yabancı insanlardık. İlk gün birbirini yabancılayan bakışlar son gün, birbirinden ayrılmak istemediği için gözyaşlarıyla doluydu. Çok değildi aslında aradaki zaman farkı. Sadece anılar vardı, bizi birbirimize bağlayan.

Dost nedir bilir misiniz? Hastalandığında ateşi düşsün diye sabaha kadar başında beklemektir. Üzüldüğünde onunla sarılarak ağlamak, düştüğünde elinden tutup “kalk ben varım.” Demektir. Saatin ya da yerin asla bir önemi yoktur. Arkadaş değil kardeş olursunuz. Birbirinize bazen baba şefkati, çoğu zaman da anne nasihati vermektir. Sırdaş olmaktır birbirine. Sevgiyle, özenle ve en güzel şekilde aile olmaktır. Alışmaktır. Ya da alışılmışın dışına çıkmaktır.

Hayat korkutmaz beni, hele bir de yanımda dostlarım varsa. Onlarla sabahlamak. En güzeli de bu. Yapılan en saçma sohbetler, izlenilen en absürt filmler, gülünen en olmaması gereken espriler ve daha fazlası… Aslında o kadar olması gereken şeyler ki.

İçilen bir fincan kahvenin o kırk yıllık hatırı. Her şeye bedeldir o kahve. Amaçsızca yapılan danslar, hunharca oynanan okeyler ve bolca yapılan dedikodular.

Türkiye’nin dört bir yanında özlem doluyuz şimdilerde. Kimimiz istanbul’da, kimimiz Ankara’da, kimimiz Denizli’de, kimimiz Tekirdağ’da, kimimiz Balıkesir’de ve kimimiz İzmir’de. Ayrılıklar engel değil ama ne sevgimize, ne bize, ne de dostluğumuza. Bir de çocukluktan gelen dostluklar vardır. Onlar paha biçilemezdir. Onları anlatmaya kelimeler yetmez. Çünkü onlar gizli kahramanlardır.

Anı biriktirin, ama değer insanlarla. Şanslı olduğum nadir konulardan biridir dostlarım.

YORUMLAR

 • 12 Yorum
 • Rezan
  9 ay önce
  Bunun gibi çok az yazı okudum. Elinize, kaleminize sağlık. Sizden bunların devamını da bekleriz her zaman????
 • Rabia kılınç
  9 ay önce
  Bir kadın bir kaleme dokunuyorsa gerçekler yazar
 • Mısra
  9 ay önce
  Hayatın en önemli konularından biri arkadaşlık, işte biz bu konuda çok şanslı insanlarız bana bunu hissettirdiğin için teşekkürler harikasın devamını bekliyoruz??
 • Yeşim Çakırterzi
  9 ay önce
  Kaleminin güzelliği. Asla hedeflerinden vazgeçme, her zaman korkusuzca hayallerinin peşinden koş. İleride çok başarılı olman dileği ile. ????
 • Rabia Gül
  9 ay önce
  Tebrik ederim güzel içten bir yazı. Arkadaşlık özlemi ve heyecanını hatırlattınız bize. Bunun gibi daha bir çok kaliteli yazı paylaşmanızı dört gözle bekliyoruz. Elinize, kaleminize sağlık.
 • Dilara Gürünlü
  9 ay önce
  Bu güzel yazınız umarım ulaşmak istediğiniz yerlere ulaşır. Harika düşünülmüş bir yazı ve çok etkileyici kaleminize sağlık başarılarının devamını diliyorum????????
 • Alpay fazla
  9 ay önce
  Güzel bir yazı olmuş, dostlar seçebildiğimiz ailedir :)
 • Ender pala
  9 ay önce
  Tebrik ederim. Kardeşi Allah verir ancak arkadaşı biz seçeriz. Dostluk ve arkadaşlık adına güzel bir yazı. Başarılarınızın devamını dilerim..
 • Begüm Özel
  9 ay önce
  Çok güzel canım kalemine sağlık. Yazmaya devam etmelisin, hayallerinden asla vazgeçme.
 • Zerrin
  9 ay önce
  Gerçekten dost arkadaş dediğin o kadar değerli ki kan bağın olmadan ailen olan insanlar bizim hayata tutunacak dalımız oluyorlar dostlarımı bir kez daha özledim teşekkür ederim sürekli anmasak da aklımızda olan arkadaşlarımız iyi ki varlar ❤️
 • çiçek
  9 ay önce
  ben bu kızın yazdıklarından her defasında etkileniyorum. niceleri nasip olsun????
 • Elif Oranlu
  9 ay önce
  Herşeyin menffat doğrusunda ilerlediği çağımızda sizin bu yazdıklarınız o kadar samimi ve önemli ki. Keşke herkes böyle değerini bilse samimiyetin, arkadaşlığın. Yine harikasınız ???????????? yazılarınızın devamını bekliyorum