AK Parti'li Boztepe'den flaş çıkış: Çöp 13 yıl daha Çiğli’de!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin elektrik üretimine geçeceği Harmandalı Çöp Tesisi için Çiğli Belediye Meclisi’nde konuşan AK Partili Boztepe, “Buraya 13 yıl daha çöp dökülecek. Çünkü enerji üretmesi lazım. Oradan çıkan gaza ihtiyaç var. Görünen o ki 13 yıl daha çöp bizim alanımıza dökülecek” dedi. Belediye Başkanı Gümrükçü ise, “Temennimiz çöpün buradan kaldırılması” diye konuştu.

AK Parti'li Boztepe'den flaş çıkış: Çöp 13 yıl daha Çiğli’de!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin elektrik üretimine geçeceği Harmandalı Çöp Tesisi için Çiğli Belediye Meclisi’nde konuşan AK Partili Boztepe, “Buraya 13 yıl daha çöp dökülecek. Çünkü enerji üretmesi lazım. Oradan çıkan gaza ihtiyaç var. Görünen o ki 13 yıl daha çöp bizim alanımıza dökülecek” dedi. Belediye Başkanı Gümrükçü ise, “Temennimiz çöpün buradan kaldırılması” diye konuştu.

AK Parti'li Boztepe'den flaş çıkış: Çöp 13 yıl daha Çiğli’de!
05 Kasım 2019 - 23:30

Çiğli Belediyesi’nin Kasım ayı olağan meclis toplantısı Başkan Utku Gümrükçü idaresinde gerçekleşti. Oturumda Çiğli için önemli kararlar alındı. Öte yandan dilek ve temenniler bölümünde de bazı konular gündeme geldi. 
AK Parti Grubu, Harmandalı’da bulunan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin elektrik üretimini arttıracağı çöp tesisi için flaş bir çıkışa imza attı. 
 
HAYATIMDA İLK DEFA YURT DIŞINA ÇIKIYORUM
Makedonya’nın Çaşka kentine düzenlenecek yurt dışı gezisi için konuşan Belediye Başkanı Gümrükçü, “Hayatımda ilk defa yurt dışına çıkacağım. Pasaportu yeni aldım. Bir mahkeme süreci yaşadık. FETÖ çetesinin üzerimize kurduğu kumpas vardı. 2013 yılında üzerimde olan yurt dışı yasağı kaldırılmasına rağmen sistemden düşmemişti. En son Nisan ayında düşürelim dedik o arada komple mahkeme de bitti. Geçtiğimiz ay kararı kaldırdılar. Sonunda bende hayatımda ilk defa yurt dışına çıkacağım. Altını çizerek söylüyorum. Çünkü bazı arkadaşlar dedikodu yapıyorlarmış. Makedonya gibi birçok hemşerimizin olduğu yere gitmek güzel olacak. Çaşka bizim gibi organize sanayi bölgesine de kavuşuyormuş, ortak noktalarımız var” dedi. 
 
BU BİR DEVRİMDİR, İZMİR’DE ÖRNEĞİ YOK
Belediye bünyesinde yeni uygulanacak dijital yöntem de mecliste gündeme geldi. İmar uygulamaları için belediyeye fiziki olarak gelmeden işlemlerin başlatılacağını müjdeleyen Başkan Gümrükçü, “Devrim niteliğinde bir uygulamadır. İzmir’de örneği yok” mesajını verdi.
 
ÇÖP 13 YIL DAHA ÇİĞLİ’YE DÖKÜLECEK!
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Hüsnü Boztepe, “Kentimizin bu dijital sisteme ihtiyacı var. Güzel bir gelişme” diyerek yeni sisteme destek verdi. Boztepe ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i hedef aldı. Harmandalı Çöp Tesisi üzerinden Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’e yüklenen Boztepe, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın kentimizi ziyaret ettiğini öğrendik. Sonrasında biz de gittik ziyaret ettik. Tunç Soyer müjde diye bir tweet atmıştı. 100 gün sonra çöp sorunu çözülecek demişti. Bugün 185’inci gün, bugün gittik, bitmediğini gördük. Başkan bu tweeti attığı zaman hem çöp sorunu çözülecek hem elektrik üretilecek. Bu paranın büyük bölümünün bize verilmesi lazım. Bu çöpün kokusunu hep biz çektik. Görevlilerden bilgi aldık. Buraya 13 yıl daha çöp dökülecek. Çünkü enerji üretmesi lazım. Oradan çıkan gaza ihtiyaç var. Görünen o ki 13 yıl daha çöp bizim alanımıza dökülecek. Bu tweetin yüzde 99’unun yanıltan bir yanı var. Oradaki firmayla 15 yıllık sözleşme yapılmış.  Metan gazı 2 yıl daha üretim yapacak, demek ki 15 yıl daha çöp tesisi burada!” açıklamasında bulundu.  
 
ARKASINDAN MERCEDES’İ TAKİP EDİYOR
Boztepe, Başkan Soyer’in seyyar makam aracı uygulamasına da eleştiri getirdi ve “Seyyar makam dediği bir yarım otobüs hazırlamış. Arkasından bakıyorsunuz o meşhur Mercedes’i takip ediyor. Arkasında bisikleti takılı… Bu şekilde seyyar makam olmaz. Bu fuzuli bir şeydir. Gideceğin yere makam aracınla gidersin” dedi.  
 
GÖREVLİLER ELEKTRİK ÜRETİMİNE BAŞLANDIĞINI AKTARDI
Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Meclis Üyesi Suat Çağlayan da, “Harmandalı Çöp Tesisi ile ilgili konuşmak istiyorum. Bir şey sormak için Fatma Hanım’ı aramıştım, ‘size müjdeli bir haber vereyim, biz üretime başladık, 16 megavata kadar üreteceğiz’ dedi. Bunu bildirmek istiyorum” açıklamasını yaptı.
 
GÜMRÜKÇÜ: TEMENNİMİZ ÇÖPÜN BURADAN KALDIRILMASI!
Başkan Gümrükçü de çöp tartışmasıyla ilgili, “10 Eylül’de açılacağı söylendi ama bir elektrik üretimi başladı. Bize gelen bilgi bu yönde. 21 Kasım’da açılışının yapılacağını da başkanımız iletti. Çöp ile ilgili daha iyi bilgi sahibi olmamız lazım. Temennimiz bu çöpün buradan kaldırılması” dedi.  
 
BAŞKANIMIZ 2 AYDA BİR MUTLAKA ÇİĞLİ’YE UĞRUYOR!
Gümrükçü ayrıca Soyer’in Çiğli’ye sık sık ziyarette bulunduğunu aktarırken, “Başkanımız, altını özellikle çizmek istiyorum, 7’nci ayında 3 kere Çiğli’ye gelmiş durumda. 2 ayda bir mutlaka Çiğli’ye uğruyor. Bu performansından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Daha sık gelmesi de bizim için iyi olacak. Bugün geldiğinde 4-5 tane yeni projeyi kararlaştırdık. Harmandalı’yı ziyaret etti, bilgi aldı. Mahallelere uğradı, asfalt sorununu gördü. Çöp kamyonlarının şehir içinden geçmesinden hepimizin eleştirisi vardı. O kamyonların kaldırılmasını istiyorduk. Temizlik hassasiyeti olduğu için gerekli güzergahtan geçirilmesi için talimatını verdi. 2020 yılında planlanması ve kamulaştırmaların yapılmasını netleştirdi. Sonrasında yeni bir tramvay hattına kavuşacağız. Başkanın gelmesi iyidir, seyyarla gelir, kendi makamıyla gelir, önemli olan gelmesidir. Çöpün kalkmasını istiyoruz” diye konuştu.  
 
GÖREV SÜRESİNİN 3’TE 1’İ YURT DIŞINDA GEÇİYOR!
Boztepe bir kez daha söz aldı ve “İzmir’in bütün çöpünü biz çekiyoruz. Adamın görev süresinin üçte biri yurt dışında geçiyor. 2 ayda bir uğramış çok mu? Menemen’e giderken uğramış, çok mu?” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum