AKINCI TORUNLARI RAHATSIZ OLDULAR

Yerel Seçim dönemine girdiğimiz bu günlerde

AKINCI TORUNLARI RAHATSIZ OLDULAR

Yerel Seçim dönemine girdiğimiz bu günlerde

AKINCI TORUNLARI RAHATSIZ OLDULAR
30 Ocak 2019 - 11:32

Yerel Seçim dönemine girdiğimiz bu günlerde
biz Balkanlılar üzerinden yapılan etnik tartışmalar biz Makedonya'dan göç etmiş Makedonya Türklerini derinden üzmektedir.

Balkanlarda beşyüz yıl boyunca şerefli Türk Sancağı'nı dalgalandırmış biz Akıncı Torunları, Evladı Fatihanlar bu bilinçsiz etnik yakıştırmaların artık gündeme bir daha gelmemek üzere kapanmasını dilemekteyız.
Biz Makedonya'dan Anavatan Türkiye'ye göç etmiş Türkleriz.Osmanlı İmparatorluğu'nun Balkanları İskanı ile başlayan süreç Cumhuriyetimizin kurulması için geçilen engellerle dolu yolda da yine Balkanlılarla Anadolu İnsanının omuz omuza vermesiyle
gerçekleşmiştır.Laz,Kürt,Çerkez,Arap hangi etnik grup olursa olsun bu büyük Cumhuriyet Çınarı için emek sarf etti,canını verdi. Çünkü bunun temelinde "Kendini Türk hisseden herkes,Türktür" diyen Atatürk Milliyetçiliği vardı.
Biz Balkanlılar için Türkiye Cumhuriyeti herşeyin üzerindedir.Sadece Anavatanımız Türkiye'de değil Balkanlarda yaşayan soydaşlarımız içinde Türkiye Cumhuriyeti kutsaldır,mukaddestir.Bu tartışmalar sadece bizleri değil Balkanlardaki soydaşlarımızı da derinden yaralamaktadır.Türk Dünyası büyük bir Coğrafyadır.Tüm Balkan Göçmenleri'de bu coğrafyanın aziz evlatlarıdır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Muhacirler Kaybedilmiş toprakların aziz hatıralarıdır."
Kamuoyuna bu konudaki hassasiyetimizi önemle duyururuz.
Saygılarımızla,
İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri
Derneği Yönetim Kurulu.

GÜRFKAN GENÇ


YORUMLAR

  • 0 Yorum