Başkan Demir’den 23 Nisan mesajı

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Başkan Demir’den 23 Nisan mesajı

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Başkan Demir’den 23 Nisan mesajı
23 Nisan 2019 - 14:54

**Vali Masatlı'nın 23 Mesajı..

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesi ışığında milli egemenliğimizin ilan edilişinin 99. yıl dönümünü coşku ve heyecanla kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Milli Egemenliğe giden yolda kahraman ecdadımız, birlik ve beraberlik içerisinde, azimli bir mücadele örneği göstermiş, 23 Nisan 1920’de açılan Büyük Millet Meclisi, milli iradenin üstünde hiçbir güç tanımayan milletimizin tam bağımsızlık yolunda ilerleyişinin ilanı olmuştur.

Bugüne geldiğimizde, 23 Nisan’ın emanetçisi olan çocuklarımız, devletimizin, aziz milletimizin, demokrasimizin ve istiklalimizin bekasına yönelik tüm tehditlere karşı; milletimizin geleceğini aydınlatacak, güçlü Türkiye’yi omuzlarında yükseltecek ve tüm dünyanın özlediği huzur ve güvenin tesisi için azimle ve kararlılıkla çaba sarf edeceklerdir.

Bu duygularla, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, ülkemiz ve tüm dünya çocuklarının “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı en samimi duygularımla kutluyorum.

Mustafa MASATLI/ Ardahan Valisi


Başkan Demir mesajında; “23 Nisan 1920 tarihinde açılan TBMM’nin kuruluşunun 99. yıldönümünü ve Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara bayram olarak armağan ettiği bugünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, bu önemli gün M. Kemal Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum”dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum