BAYDAR, DEMİR’İ KUTLADI; KÖKSOY’U AĞZINA ALMADI

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den Ardahan Belediye Başkan adayı olan ve seçimi kaybeden Yunus Baydar, bir açıklama yaprak Ardahan halkına teşekkür etti.

BAYDAR, DEMİR’İ KUTLADI; KÖKSOY’U AĞZINA ALMADI

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den Ardahan Belediye Başkan adayı olan ve seçimi kaybeden Yunus Baydar, bir açıklama yaprak Ardahan halkına teşekkür etti.

BAYDAR, DEMİR’İ KUTLADI; KÖKSOY’U AĞZINA ALMADI
06 Nisan 2019 - 15:33

Baydar, açıklamasında Başkan seçilen Faruk Demir’i kutladı, eski Başkan Faruk Köksoy’u ağzına almadı. “Bazı karanlık odaklar aleyhimize çalıştı” diyen Baydar’ın kimi kast ettiği merak konusu oldu.

Yunus Baydar şu açıklamada bulundu:

“Cumhur ittifakı Ak Parti Ardahan Belediye Başkan adayı olarak yürütmüş olduğum seçim çalışmalarında, sıkmadık el, çalınmadık kapı bırakmamaya özen göstererek ziyaretlerde bulundum. Ardahan Halkının teveccühü ile sıcak ve samimi bir çalışma gerçekleştirdim. Bu dönemde hane hane insanlarımızı daha çok tanıma ve dinleme fırsatım oldu.

30 Mart 2014 Yerel seçimleri ve 24 Haziran genel seçimlerini dikkate aldığımızda oylarımızda yaklaşık yüzde %45 oranında artış sağlanarak, 6 Belediye Meclisi Üyesi ve 2 İl Genel Meclisi Üyesi kazanılmıştır, lakin bu artış Belediye Başkanlığı seçimini kazanmamıza yetmemiştir. CHP ve HDP 'nin ittifak yapması, ayrıca bazı karanlık odakların aksi yöndeki çalışmaları seçimi aleyhimize etkilemiştir.

İYİ PARTİ OYLARI NEREYE GİTTİ?

Son haftaya kadar kamuoyu yoklamalarında % 15 civarı oyu görünen İyi partinin seçim sonuçlarında görünen, sözüm ona aldığı oy manidardır. Bu süreçte 4501 oy vererek şahsımı ve partimi yalnız bırakmayan başta kadirşinas Ardahanlı hemşerilerime, Ardahan’da yaşayan kamu çalışanlarına, Milletvekilimiz Prof. Dr. Orhan Atalay’a, İl Başkanımız Hakan Aydın ve yönetimine, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımıza, Merkez İlçe başkanımız Fırat Avşar’a ve yönetimine, AK Parti Teşkilat mensuplarına, köy mahalle başkanlarına, sandık başkanlarımıza, müşahitler ve parti gönüllülerine, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı, Ülkü Ocak’ları Başkanı ve Teşkilatlarına, Şahsım ve Partim adına teşekkür ederim.

VALİ VE EMNİYETE TEŞEKKÜR

31 Mart günü huzur ve güveni sağlayan Başta Ardahan Valimiz Mustafa Masatlı olmak üzere, İl Emniyet müdürümüze, güvenlik personeline ve resmî görevlilere şükranlarımı sunuyorum. Ardahan’ımıza ve partimin davasına dün olduğu gibi bugünde bir nefer olarak hizmet etmeye devam edeceğim. Bu davaya gönül vermiş bir partili olarak Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her daim destekçisi olacağım. Diklenmeden, dik durmaya çalıştığım bu süreçte, sevinerek gördüm ki, bu seçimdeki en büyük galibiyetimin her partiden her ideolojiden her bölgeden insanımızda Yunus Baydar olarak, yaptığım iyilik ve dostluklarla gönüllere girmiş, yer bulmuş olmamdır.

Elbette beşeriz, eksik kaldığım hususlarda olmuştur, bu vesileyle noksanlıklarımı görerek telafi etmeye çalıştım. Temennim odur ki birileri de memleketimize Ardahan’ımıza karşı sorumlulukları çerçevesinde, eksikliklerini görür ve tekerrürü noktasında şapkalarını önlerine koyarak düşünme basiretinde bulunurlar. Son olarak hakkımdaki asılsız iddiaları hiç bir vakit dikkate almadım ve kamuoyu vicdanına bıraktım, etrafımızdaki dönen karanlık odakların oyunlarını gördüm ama Allah’a havale ettim.

Genel siyasi konjonktürde gördüğümüz, belirli güruhlar tarafından Ülkemizde de oluşturulmaya çalışılan yapının, ilimizdeki yansımasının da katkılarıyla kazanan, CHP- HDP ittifakı adayı Sayın Faruk Demir’ i tebrik eder, sonucun Ardahan’ımıza hayırlı olmasını dilerim.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum