KORONA VİRÜS HDP’Yİ DE VURDU

HDP’DEN NEVRUZ VE MİRAÇ KANDİLİ AÇIKLAMASI

KORONA VİRÜS HDP’Yİ DE VURDU

HDP’DEN NEVRUZ VE MİRAÇ KANDİLİ AÇIKLAMASI

KORONA VİRÜS HDP’Yİ DE VURDU
21 Mart 2020 - 19:08

Çin'in Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından pandemi olarak nitelendirilen Korona virüs (Covid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla ülkede tüm tedbirler alınırken, HDP Ardahan İl Örgütü de, Nevruz kutlaması yapmama kararı aldı.

İslam aleminin Miraç kandilini kutlayan Halkaların Demokratik Partisi Ardahan İl Örgütü, Korona virüs nedeniyle kutlama yapmadığı Newroz Bayramı ile ilgili yazılı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 “Partimiz HDP Korona virüsten kaynaklı olarak yurt genelinde kitlesel Newroz kutlaması yapmama kararı almıştır. Kitlesel bir kutlama yapmamış olsak bile halkımız balkonlarından, damlarından, avlularından; fenerlerle, mumlarla, çakmaklarla, türkülerle, marşlarla Newrozu kutlamıştır. Bizlerde Ardahan il örgütü olarak tüm halkların Newroz bayramını kutluyoruz. Ardahan ilimizde korona virüse karşı yeterli önlemlerin alınmadığını, Hükümetin sermaye çevrelerine gösterdiği özeni risk grupları için göstermediğini, emekçilerin virüsün etkilerine karşı korunmasız ve yalnız bırakıldığını gözlemekteyiz. Korona virüsten etkilenmesi olası olan risk gruplarının; yoksulların, göçmenlerin, yaşlıların, çocukların, kronik hastalığı olan insanların, yaşamsal ihtiyaçlarının acil olarak kamu tarafından karşılanmasını ve yaşam alanlarının dezenfekte edilmesini, tüm sağlık hizmetlerinin ücretsiz hale getirilmesini öneriyoruz. Ayrıca korona virüsten dolayı kapanan iş yerlerinde çalışan sigortalı ve sigortasız tüm çalışan emekçilerin hak kayıplarının kamu tarafından karşılanması sosyo-ekonomik ve insani bir gerekliliktir. Bu vesile ile tüm İslam aleminin Miraç kandilini kutluyoruz.”

Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

HDP ARDAHAN İL ÖRGÜTÜ

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum