LEV-Nİ BAHAR 3 SEZONLA DEVAM DEDİ

İzmir de sanat dünyasına açılan kapı olarak değerlendirilen Karaca Kültür Sanat salonları,

LEV-Nİ BAHAR 3 SEZONLA DEVAM DEDİ

İzmir de sanat dünyasına açılan kapı olarak değerlendirilen Karaca Kültür Sanat salonları,

LEV-Nİ BAHAR 3 SEZONLA DEVAM DEDİ
30 Nisan 2019 - 16:04

İzmir de sanat dünyasına açılan kapı olarak değerlendirilen Karaca Kültür Sanat salonları, şehrin sanat hayatına bambaşka bir renk katıyor.
  Sanat dostlarını uğrak mekanlarından olan Karaca Kültür ve Sanat Merkezi, gün doğumunda, sahilde uçuşan martıların, güneşe olan sevdalarını anlatan senfoninin, melodisinin, notaları arasına sıkışmış ahenk ile dalgaların köpüklerinde seyreden güneş ışıklarının muhteşem Valsine eş eğer anlatılması imkansız, yaşamadan bilinmez  duygunun, hazzını vermekte.

  İşte bu sanatın doruklara tırmandığı kelimelerle anlatılması imkansız sergilerden birinin açılışından notlar ve kareler.
 Sanat merkezinin müdavimlerinden, değerli eğitmenler Ayşe Burcu Özkan ve Fatma Sarıbaş’ın kursiyerlerinin eserlerinden oluşan Levni Bahar 3 Tezhip sergisi, A Art Galeri kurucusu Arya Kamalı hocanın açılış konuşmasının ardından, Karca Kültür ve Sanat Merkezi müdiresi Meryem İpek’in muhteşem sunumu ve merkezin damak tadına hitap eden ikramları, Kaya Prestij Catering’in lezzetlerin efendisi olduğunu  bir kez daha kanıtladı.

     Sergide Tezhip, Minyatür ve Ebru çalışmalarından oluşan, elli adet sanat eseri bulunuyor, Levsanat adıyla 2014 yılında Kızlarağası Hanında açılan atölye geleneksel sanatlar dalında altı yıldır hizmet vermektedir.

 Levni Sanatın kurucularından Ebru sanatı dalında Fatma Satbaş, Tezhip ve Minyatür sanatları alanında Ayşe Burcu Özkan eğitmenlerin gayretleriyle gerçekleşti.
  Sanat eğitmenleri Geleneksel Ata Sanatlarımızın yaşaması için tüm imkanlarını ortaya koyarak yetişme çağındaki genlerimize, öncelikle Tezhip, Minyatür ve ebru sanatlarını sevdirerek bir hobi halinde yaşatmaları için var güçleriyle çalışmaktalar.