MENEMEN'DE 2. Bozalan İncir Festivali başlıyor

Menemen Belediyesi tarafından bu yıl 2.si düzenlenen Bozalan İncir Festivali, 25 Ağustos Pazar günü çeşitli etkinliklerle düzenleniyor.

MENEMEN'DE 2. Bozalan İncir Festivali başlıyor

Menemen Belediyesi tarafından bu yıl 2.si düzenlenen Bozalan İncir Festivali, 25 Ağustos Pazar günü çeşitli etkinliklerle düzenleniyor.

MENEMEN'DE 2. Bozalan İncir Festivali başlıyor
24 Ağustos 2019 - 14:42

Menemen köylerinin ve köylüsünün kalkınması amacıyla düzenlenen etkinlikler Bozalan İncir Festivali ile devam ediyor. Doğası, kültürü, tarımsal ürünleri ile dikkatleri üzerine çeken, Menemen’in en güzel köylerinden biri olan Bozalan’da düzenlenecek olan festivale, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy tüm İzmirlileri davet etti. Konserler, gösteriler ve halk oyunları performanslarının sergileneceği festivalde konuklar, kurulacak incir tezgahlarından alışveriş yapma imkanı da bulabilecek.
Tolga Çandar konser verecek
İlçeye has Bozalan incirinin tanıtılması amacıyla düzenlenen festivalde Türk Halk Müziği’nin önemli isimlerinden Tolga Çandar konser verecek. 25 Ağustos’ta gerçekleşecek olan festivalde ayrıca; Halk Oyunları Zeybek Gösterisi, TSM Korosu Konseri, Halk Oyunları Teke Yöresi Gösterisi, Karşıyaka Sanat Derneği Latin Dansları Gösterisi, Çocuk Eğlence Saati, İncir Festivali Güzellik Yarışması etkinlikleri olacak.
Başkan Aksoy’dan davet
Gün boyu Bozalan'da etkinliklerin olacağını ifade eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “Menemen’de değerlerimizi tanıtmaya devam ediyoruz. Menemenimizin önemli tarım ürünlerinden olan ve bölgemize has gerek tadı gerekse de görünüşü ile dikkat çeken Bozalan incirimiz için festival düzenliyoruz.  Bu çok özel inciri, tüm Türkiye’ye tanıtmak ve herkesçe bilinmesini istiyoruz. Bu tür festival ve etkinliklerle yerelde köylerimizin kalkınmasını amaçlıyoruz. 25 Ağustos’ta düzenlediğimiz festivalimize tüm İzmir’i bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Nasıl gidebilirsiniz?
İzmir’den festivale katılmak isteyenler İZBAN’la Menemen’e gelerek saat 09.00’dan 15.00’e kadar her saat başı İZBAN Menemen İstasyonu yanından Kubilay Kültür Merkezi önünden ve Menemen merkezde Kubilay İlköğretim Okulu önünden kalkacak belediyenin ücretsiz servislerini kullanabilecekler.
 
Festival Programı:
13.00- Festival Açılışı
13.10- Menemen Belediyesi Halk Oyunları Zeybek Gösterisi
13.45- Menemen Belediyesi TSM Korosu Konseri
15.15- Menemen Belediyesi Halk Oyunları Teke Yöresi Gösterisi
15.25- Menemen Belediyesi THM Solisti Konseri
16.00- Karşıyaka Sanat Derneği Latin Dansları Gösterisi
16.25- Çocuk Eğlence Saati
17.30- İncir Festivali Güzellik Yarışması
19.00- Tolga Çandar Konseri