MHP'li Karşıyaka Belediye Meclisi Üyesi Dikmen'den

MHP'li Karşıyaka Belediye Meclisi Üyesi Dikmen'den

MHP'li Karşıyaka Belediye Meclisi Üyesi Dikmen'den
11 Haziran 2019 - 15:51


Yerel Seçimler öncesindeki başarılı ve aktif çalışmalarıyla dikkat çeken MHP'li Karşıyaka Belediye Meclisi üyesi Seher Dikmen, bu aktivitesini ve başarısını meclis çalışmalarına da taşıdı. Karşıyaka Belediye Meclisi'nin son oturumunda verdiği "Marka Kent Karşıyaka" Komisyonu kurulması önergesi ile dikkatleri üzerinde toplayan Dikmen, ikinci önergesiyle de son günlerde kamuoyunda oldukça konuşulan ve tartışılan bir sorunu gündeme taşıdı.
 
DAHA GÜVENİLİR OYUN ALANI
Çocuk Parklarındaki güvenlik önlemlerinin yetersizliğini dile getiren Dikmen, "Son zamanlarda en güvenilir semtlerde dahi çocuk kaçırma ve her türlü çocuk istismarı vakaları görülmektedir. Çocuklarımızı korumak ve onlara güvenli oyun alanları sağlamak hepimizin görevidir. Çocuklarımıza yapılan saldırıların büyük bir çoğunluğu çocuk parklarında yaşanmaktadır" dedi.
 
KAMERA CAYDIRICI OLACAKTIR
Çocuk kaçırma ve istismarının engellenmesinin parklarda gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasının üst düzeyde gerçekleştirilmesiyle sağlanabileceğini vurgulayan Seher Dikmen, şöyle devam etti: "Bu vakaların engellenmesi, parkların daha güvenli hale gelmesi ve en önemlisi de suçların caydırıcılığı açısından tüm çocuk parklarına güvenlik kameraları takılması gerekmektedir. Ayrıca kameraların işlevselliğinin düzenli olarak denetlenmesi sağlanmalıdır. Karşıyaka Belediyesi olarak bu konuya öncülük ederek, endişe içinde olan kamuoyunu memnun edeceğimiz gibi çocuklarımızın da can güvenliğini sağlamış olacağız.
Konunun ilgili komisyonlarca değerlendirilmesini talep ediyorum."