Narlıdere’de en sağlıklı etkinlik

Tüm yağlardan kurtuluyorlar!

Narlıdere’de en sağlıklı etkinlik

Tüm yağlardan kurtuluyorlar!

Narlıdere’de en sağlıklı etkinlik
06 Mayıs 2019 - 12:43

 Gürkan GENÇ: NARLIDERE
Atık yağların dönüşümüne ilişkin projeler üreten Narlıdere Belediyesi, çevreci etkinliği spor ile buluşturdu. Güven Erkaya Spor Salonu’nda aerobik yapan kadınlar, evlerinden getirdikleri atık yağları geri dönüşüme kazandırdı.
 
HEM SPOR HEM DÖNÜŞÜM
Narlıdere Belediyesi, evsel yağ atıkların toplanarak geri dönüşüme kazandırılması projesini spor ile bütünleştirdi. Haftanın farklı günlerinde Güven Erkaya Spor Salonu’nda aerobik yapan Narlıdereli kadınlar, bu kez kızartma yağlarını da yanlarında getirerek geri dönüşüme kazandırdı. Toplama noktalarında biriktirilen onlarca litre atık yağ, yetkili firmalar aracılığıyla alınarak, doğaya zarar vermeden dönüştürülecek ve bio enerji elde edilmesi sağlanacak.
 
“GERİ DÖNÜŞÜMÜ TEŞVİK EDECEĞİZ”
Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Evlerdeki atık yağların, lavaboya ya da çöpe gitmeden geri dönüşüme kazandırılması son derece önemli. Kadınlarımızın bu etkinliği sportif aktivite ile bütünleştirmesi de teşvik açısından çok değerli. Farklı etkinliklerle, atık yağları toplamaya ve geri dönüşüme kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.