Doğruer Doğru İşler Yaptı!
Murat TAŞLİÇAY

Murat TAŞLİÇAY

Doğruer Doğru İşler Yaptı!

15 Mart 2019 - 16:20

Küçük bir belediyede kısıtlı bir bütçe ile neler yapılabilir ki? Diyenler Kınık Belediyesi’ne bir baksın. Kınık 2014 yılına kadar hizmetle tanışmamış, küçük nüfuslu kendi halinde bir ilçeydi. 2014 yerel seçimlerinde Dr. Sadık Dağruer belediye başkanı seçildikten sonra ‘Kınık Çağ Atladı’ desek yeridir.

Dr. Sadık Doğruer göreve geldikten sonra hiç vakit geçirmeden Kınık’a bir reçete yazdı ve acil ihtiyaçlarını hemen temin etti.

Altyapı ve üstyapı hizmetlerinden hiç bahsetmiyorum çünkü yaptıkları yanında bu hizmetler devede pire kalır.

Başkan Doğruer sabah belediyeye gelir ve resmi işleri hallettikten sonra sahaya çıkar. Bütün çalışmaları tek tek gezer. Öğleden sonra başkanı belediyede görmek mümkün değil.

Sosyal medyayı da çok aktif kullanır. Denetlediği çalışmaları bizzat paylaşır. Birkaç paylaşım yapmadığı gün neredeyse hiç yok.

***

Bugün İzmir’in Güzelbahçe, Seferihisar, Urla, Foça gibi büyük ilçelerinde bile doğalgaz yokken, metropol ilçelerin bazı mahallelerine doğalgaz gitmemişken başkan Doğruer merkeze 123 km uzaklıktaki Kınık’a büyük çabalar sonucunda doğalgaz götürdü.

Kente modern bir devlet hastanesi kazandırdı. TOKİ’yi Kınık’a getirerek vatandaşların ucuz konut sahibi olmasını sağladı. İZBAN’ın Kınık’a kadar uzatılması için Binali Yıldırım ile yoğun temaslar kurdu ve Binali Yıldırım Kınık’ta yaptığı mitingde İZBAN müjdesini verdi.

Belediye başkanın geçtiğimiz gün 3 milyon liralık Aqua Park ve Rekreasyon alanı projesinin temelini attı. Peki kaç tane ilçe belediyesi Aqua park yaptı?

Başkan Doğruer’in Kınık’a kazandırdığı tek bir projenin beledi belediyenin 20 yıllık bütçesine eşit.

Metropol ilçelerdeki birçok belediye başkanı görülmeye değer bir proje üretmemesine karşın metrepol ilçelerdeki neredeyse bir mahallesi kadar nüfusa sahip belediyenin başkanı metropollerle yarışacak büyüklükteki yatırımları ilçeye kazandırdı.

Bunun adı azimdir.

Bunun adı başarıdır.

Ak Parti’nin ‘Belediye İşi Gönül İşi’ sloganı en çok da başkan Doğruer’e yakışıyor.

Bir işi ancak gönülden yaparsanız bu kadar başarılı olursunuz.

Kınık’a gönlünü vermiş, Kınık’lıların gönlüne girmiş olan Dr. Sadık Doğruer’in bu seçimde rekor kırarak yeniden başkan olacağını düşünüyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum